На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Ми є на: 
   
 


Главная > Новости > Новости-АГРОБИЗНЕС

Незначний сніг спостерігається локально. Стан озимини вчені оцінюють як задовільний

28.02.2025 15:44 «Агро Перспектива» (г. Киев) — У третій декаді лютого продовжувала утримуватися холодна морозна погода. Опади, у вигляді незначного снігу спостерігалися локально.

За даними наукових установ НААН середня температура повітря знаходилася у межах від 1,4 до 8,5 0С морозу і була на 1,5–4,5 0С нижче норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні місцями підвищувалася до 3,8–7,0 0С тепла, мінімальна — у найхолодніші ночі знижувалася до 4,0–15,0 0С морозу.

За повідомленням Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН сніговий покрив на більшій території Одеської області відсутній, лише на півночі області на полях спостерігається сніг висотою 1–4 см. Промерзання ґрунту відбулося на глибину 11–15 см. За таких погодних умов озимі культури знаходяться у стані зимового спокою. За період похолодання мінімальна температура на глибині вузла кущіння пшениці озимої не опускалася нижче 6,0 0С морозу, що не є критичною для рослин не лише пшениці, а й ячменю, яка за розрахунками Гідрометеоцентру становить: для пшениці озимої у фазі «кущіння» 14,7–16,1 0С морозу, ріпаку озимого у фазі «формування листової розетки» — 15,3 0С морозу. На полях, які було не вкрито снігом спостерігається пошкодження листкової частини рослин озимих культур, особливо надмірно розвинених з осені ріпаку та ячменю озимих.

За інформацією Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН на зараз озимі культури знаходяться у стані глибокого зимового спокою. Внаслідок опадів, які переважно спостерігалися у середині та наприкінці другої декади лютого на полях утворився стійкий сніговий покрив. Станом на 20 лютого висота його становила 5–11 см, глибина промерзання ґрунту — 25–40 см. У найхолодніші ночі мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) опускалася до 5–8 0С морозу, що значно вище за критичну температуру вимерзання. Визначена науковцями інституту методом прямого проморожування розкущених рослин критична температура вимерзання на цей період у сортів пшениці м’якої озимої, рекомендованих для вирощування у Харківській області була на рівні 15,5–16,0 0С морозу, для менш морозостійких сортів зарубіжного походження -14,0–15,0 0С; для ячменю озимого та пшениці твердої озимої — 11,5–12,5 0С; для жита і тритикале озимих — 16,5–18,0 0С морозу. У рослин, які перебувають у фазі «3–4 листків» ці показники на 1,0–1,5 0С вищі.

Посіви пшениці озимої у центральних та східних районах Харківської області незалежно від попередників, які після сівби довгий час потерпали від нестачі вологи у ґрунті, зійшли пізно восени, або на початку зими та утворили лише 2–4 листки чи перебували у стані «шильця». Через підвищений температурний режим упродовж грудня — початку лютого такі рослини слабо вегетували і наразі перебувають у фазі «3–4 листків», на окремих полях у них утворився зачатковий другий пагін. Такі рослини перебувають на гетеротрофному типі живлення та частково забезпечують процеси метаболізму шляхом фотосинтезу. Це дає їм можливість за сприятливих умов повністю перейти на автотрофне живлення та сформувати листову та кореневу системи після відновлення весняної вегетації. На думку науковців, можливість утворити додаткові пагони буде значною мірою залежати від оптимального гідротермічного режиму весни та ретельного догляду за посівами в агропідприємствах.

За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» у Київській області протягом останньої декади лютого опадів не було. Станом на 26 лютого висота снігового покриву становила 5–7 см, температура ґрунту на глибині 5 см — 2,0 0С морозу, грунт промерз на глибину 25–28 см. Рослини озимих зернових культур перебувають у стані глибокого зимового спокою, тому їх морфологічний стан практично не змінився. Науковцями інституту відібрано моноліти для визначення життєздатності рослин. Результати відрощування озимих зернових культур за Донським прискореним методом показали, що виживання рослин (пшениці, жита, тритикале озимих) становило 98–99 %, ячменю озимого — 97–98 %. Інтенсивність відростання надземної маси озимих зернових культур після 24-годинної експозиції склала 4–8 мм.

За повідомленням Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у Львівській області протягом останнього тижня опади випали незначні — 0,5 мм. Промерзання ґрунту становить 29–30 см, відбувається відтавання вдень ‒ до 10 см. Озимі зернові культури на зараз є на межі пробудження від зимового спокою. За повного відтавання ґрунту та підвищення середньодобових температур до 3–5 0С тепла можливо очікувати тимчасове, або остаточне відновлення вегетації.

Науковцями установи 24 лютого повторно відібрано рослини пшениці озимої сортів Естафета миронівська та Поларкап (сівба 26.09) для відрощування, яке проводили меристематичним методом протягом 24 год за температури 22 0С. Життєздатними вважають рослини, в яких внаслідок приросту меристеми з’явилися паростки довжиною понад 0,3 см. Ослаблені характеризуються приростом менше ніж 0,3 см, загиблі відростання не дають. У сорту Естафета миронівська приріст меристеми становив 0,0–3,5 см, Поларкап ‒ 0,0–2,5 см. Окремі бічні пагони в обох сортів відростання не дали.

За інформацією ДУ Інститут зернових культур опади у вигляді мокрого снігу та снігу, спостерігались у другій половині другої декади лютого майже щодня. Сума опадів становила від 5 до 15 мм (40–115 % декадної норми). На полях утворився сніговий покрив висотою 1–6 см, ґрунт промерз на глибину 19–26 см, у південних районах — до 45 см. Мінімальні температури ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) під час найбільшого похолодання знижувались до 5–7 0С морозу і виявились значно вищими за критичні температури вимерзання. Отже, протягом звітного періоду озимі культури перебували у стані зимового спокою, загрозливих явищ для їх перезимівлі на території Дніпропетровської області не спостерігалося.

Ситуація, що склалася на зараз на посівах озимих зернових культур, вимагає оперативного і чіткого оцінювання їх стану до кінця перезимівлі, що дасть можливість вчасно провести необхідні заходи з догляду за ними. Рекомендується відразу після закінчення сильних морозів додатково відібрати зразки для визначення життєздатності рослин, крім загальноприйнятих строків відбору. При визначенні життєздатності озимих культур особливу увагу необхідно звернути на стан конусів наростання та кореневої системи, температурний режим на глибині залягання вузлів кущіння, появу і поширення хвороб.

На даний час особливу увагу необхідно сконцентрувати на підготовці та проведенні першого азотного підживлення. У першу чергу ранньовесняне підживлення треба провести на зріджених та недостатньо розвинених посівах, де доза азотних добрив на час відновлення вегетації повинна становити орієнтовно 70–90 кг/га, на посівах у задовільному стані — 50–60 кг/га, у доброму — 20–30 кг/га.

Проведений науковцями аналіз фітосанітарного стану посівів показав наявність мишоподібних гризунів. У подальшому очікується їх міграція на посіви озимих зернових колосових, озимого ріпаку та багаторічних трав, а їх розвиток залежатиме від погодних умов та наявності кормової бази.

Агро Перспектива

< Україна в січні 2025 збільшила імпорт бананів до 19,65 тис тонн Все новости за
28.02.2025
28 лютого. Свята та події дня >

03.04.2025  
23:22 Найбільше від митних тарифів Трампа програли США - Bloomberg
23:04 Україна зможе забезпечити передбачуваність торгових потоків до Євросоюзу – торгпред
22:36 Важливо будувати біоетанольні заводи і розвивати глибинну переробку, збільшуючи вартість експорту - Коваль
22:29 Американські мита можуть призвести до зниження ВВП Польщі на 0,4% - Туск
22:05 Коваль обговорив фінпідтримку агросектору з ЄІБ
16:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:10 БЕБ на Закарпатті завершило розслідування контрабанди лісоматеріалів
12:21 Що означають для України нові мита від США? Складно, але не критично - Свириденко
12:15 За матеріалами БЕБ у Києві управління освіти розірвало договір на будівництво укриття для школи вартістю 234 млн грн
11:55 БЕБ у Полтаві завершило розслідування розкрадання 3,5 млн грн на капремонті пожежного депо
11:46 Пшеничні котирування на біржі Чикаго впали через побоювання нових торгових війн від Трампа
09:52 Китай закликав США скасувати тарифи та пригрозив зворотними - ЗМІ
09:43 Україна у березні збільшила експорт на 4,5%
08:19 Президент США запровадив надзвичайний стан в економіці задля нових тарифів
00:27 Трамп оголосив про запровадження мит для всіх країн
02.04.2025  
21:25 Україна отримає $432 млн від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури - Шмигаль
19:01 БЕБ на Волині скерувало до суду справу щодо організованої злочинної групи, яка незаконно виготовляла агрохімікати
17:35 БЕБ у Києві завершило розслідування розтрати 5 млн грн бюджетних коштів службовцем Збройних Сил України
15:16 2,7 млн грн незаконних «бойових» виплат: БЕБ повідомило про підозру комбата та заступника командира однієї з військових частин
14:15 Пшеничні котирування на Чиказькій біржі продовжили зростання під впливом звіту МСГ США
13:44 В Одесі за матеріалами БЕБ судитимуть обвинувачених у справі про підроблення електроінструментів
12:31 Для фінансування робіт із розмінування на нинішній рік є 2,5 млрд грн, завдання - знайти додатковий ресурс, зокрема інвестиційний
11:24 У Полтаві судитимуть посадовця та підприємця, яких БЕБ викрило у розтраті 43,8 млн грн під час благоустрою громади
11:22 Бюро економічної безпеки на Львівщині скерувало до суду справу за контрабанду автомобілів
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:06 Господарства групи АГРОТРЕЙД розпочали весняну посівну 2025
09:52 Господарства НІБУЛОН почали сіяти ярину
07:52 Єврокомісія наклала стягнення у €458 мільйонів на автомобільні компанії за картельну змову
07:13 Нацбанк скасовує обмеження у 150 тисяч гривень для переказів «із картки на картку»
07:01 Ізраїль скасовує усі імпортні мита на продукцію США
01.04.2025  
20:16 Шмигаль вважає, що Україна готова до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ в ЄС в 2025
19:18 АМКУ почав справу проти компанії, котра поширювала неправдиву інформацію про вершкове масло
19:11 Мінагро з аграріями шукають рішення питання 30% росту тарифів на перевезення збіжжя залізницею
17:30 Перші українськи яблука поставлені на індійський ринок
17:28 ЄС готовий жорстко відповісти на нові торговельні тарифи від США - фон дер Ляєн
17:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:13 Kormotech розглядає можливість розміщення виробництва сухих кормів у Румунії
17:06 Уряд поновив повноцінний державний контроль за імпортованими харчовими продуктами, кормами
16:54 Бюро економічної безпеки на Київщині забезпечило відшкодування забудовником понад 6 млн грн несплачених податків
14:33 За матеріалами БЕБ у Чернівецькій області судитимуть місцевого підприємця, який продавав підроблену побутову хімію
12:11 Бюро економічної безпеки викрило службовців нафтопереробного заводу в ухиленні від сплати майже 60 млн грн податків
11:03 «Контінентал» розпочав посадку картоплі
10:09 За матеріалами БЕБ у Києві забудовник Подільського моста відшкодував до бюджету 25,2 млн грн несплачених податків
09:13 Доходи загального фонду держбюджету в березні-2025 виросли на 90,8% до березня-2024 завдяки гранту
09:11 Європейська Комісія затвердила 47 стратегічних проєктів у сфері критичної сировини
07:00 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
31.03.2025  
20:52 У березні до загального фонду держбюджету надійшло 313,5 млрд грн
20:04 Зростання ВВП України у 2024 сповільнилося до 2,9% – Держстат
17:11 Україна нарощує експорт насіння, зменшуючи при цьому обсяги імпорту - ІАЕ
16:21 ЄС очікує скорочення поставок продовольства з України після перегляду умов ліберальної торгівлі








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.