Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує. З 01 серпня 2024 року набув чинності Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (Закон № 3813). Закон № 3813 покликаний надати платникам з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства низку переваг в адмініструванні податків, зборів та платежів. Мета імплементації норм Закону № 3813 стимулювання бізнесу, який дотримується норм податкового законодавства, підтримкою з боку держави. Таким платникам будуть надані вагомі переваги. Законом № 3813, зокрема, запроваджено: 1) терміни «комплаєнс»; 2) Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі Перелік), які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану; Важливо! Віднесення платників до Переліку здійснюється за певними загальними вимогами та критеріями, які встановлені наказом Міністерства фінансів України від 07.10.2024 № 495. 3) щоквартальне включення до Переліку юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування. Це здійснюватиметься автоматично. 4) ведення Переліку забезпечуватиме ДПС України, а інформацію про включення до нього платник податків отримуватиме через електронний кабінет; 5) щоквартальна публікація ДПС України на своєму вебпорталі середніх показників критеріїв, які передбачені Законом № 3813; 6) отримання платниками, які не досягли середніх показників критеріїв, такої аналітичної інформації через електронний кабінет; 7) отримання платниками податків, включених до Переліку, певних переваг.
Переваги, надані Законом № 3813: 1) мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів; 2) скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування (становить 5 та 10 робочих днів відповідно); 3) отримання індивідуальних податкових консультацій протягом 15 календарних днів; 4) закріплення за платником податків комплаєнс-менеджера, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема з використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції; 5) право платника податків на свій запит у 5-ти денний строк отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
Комплаєнс-менеджер
це посадова особа, яка надасть відповіді платнику на податкові запитання. Він супроводжує усі податкові процеси такого платника, тобто є його помічником. Менеджер буде нагадувати платнику про терміни сплати, упередження виникнення ризиків, відповідати на питання, використовуючи різні засоби зв’язку. До переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства належать юридичні та фізичні особи підприємці. Існує 6-ть категорій таких платників: - юридичні особи на загальній системі оподаткування; - юридичні особи на спрощеній системі оподаткування 3-ї та 4-ї груп; - резиденти Дія.Сіті; - ФОПи на загальній системі оподаткування; - ФОПи на спрощеній системі оподаткування. Наразі запрацював розроблений ДПС України окремий субсайт «Територія високого рівня податкової довіри» для інформування платників податків. На цьому сайті можна отримати зручний доступ до корисної інформації, зокрема, ознайомитись з Переліками платників та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі регіонів. Перший перелік буде сформований та затверджений і оприлюднений у грудні поточного року. Новий Закон № 3813-IX відкриває нові можливості для бізнесу в Україні. Пропонуємо платникам податків скористатися наданими перевагами і створити ще більш ефективну та прозору систему взаємодії з державою.
06.12.2024
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119