ПЗУ №4600 – це загроза продовольчій безпеці, господарській діяльності вітчизняного бізнесу та репутації Євроінтеграційних процесів
Угода про асоціацію з ЄС (Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони) не має бути підставою для прийняття в Україні такого законодавства, яке буде нести загрози українському бізнесу та породжувати додаткові корупційні ризики та регулятивні функції.
Інтерес України — в першу чергу! Бізнес-Варта вимагає у народних депутатів аграрного комітету зняти з розгляду ПЗУ№ 4600 «Про захист рослин» та підготувати такий законопроект, який дійсно буде сприяти розвитку аграрного сектору в Україні, його безпеці, як і для виробника, так і для споживача.
ПЗУ №4600 «Про захист рослин» — це не про забезпечення продовольчої безпеки держави та її експортного потенціалу і не про інтеграцію у ЄС. Це додаткова регуляція бізнесу без відповідальності зі сторони чиновників. Також, це відсутність консолідації усіх діючих ЗУ, які містять необхідні і зрозумілі норми.
Коротко з основних зауважень до ПЗУ№ 4600 «Про захист росли»: Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» як складова частина законодавства про захист рослин — не згадується. Хоча ПЗУ №4600 передбачив консолідувати закони України «Про захист рослин», «Про карантин рослин» і частину Закону України «Про пестициди та агрохімікати». Відповідно, незрозумілим є те, чому інший та один з основних діючих законів, який чітко прописує важливі норми, — взагалі не згадується. Компетентному органу (а вважайте посадовій особі) надається право самостійно визначати «періодичність документальних перевірок» [цитата], «фізичних перевірок» [цитата]. Тобто, можемо вважати, що правила контролю за бізнесом встановлюватимуться одноосібно.
Заходи державного контролю: Не відповідають чинному законодавствув т ч. ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» , де чітко вказаний перелік підстав та прописаний механізм проведення позапланових перевірок. У ПЗУ №4600 передбачається здійснення перевірок бізнесу без завчасного повідомлення оператора ринку та на підставі «будь-яка інформація» (цитата з тексту ПЗУ 4600), яка вказує на невідповідність вимогам законодавства про захист рослин.
Попри передачу значних та незрозумілих функцій по контролю за бізнесомледь не в одні руки, всі існуючи на теперішній час дозвільні документи залишаються такими, як і були. Пропозицій щось змінити чи замінити ПЗУ №4600 не надає.
Відсутня норма ЄС про делегування повноважень компетентним органам.
Відсутня норма про відповідальність посадових осіб. На відміну, від уже існуючого діючого ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Де Ст 9 «Відповідальність посадових осіб органу державного нагляду (контролю)» таку відповідальність встановлює.
Разом з тим, встановлюється відповідальність для бізнесу.
Відсутня згадка про необхідність заходів державного контролю, та їх чіткий перелік, які б мали підтвердити або спростувати підозру компетентного органу у випадку виявленого можливого порушення представником бізнесу.
Залишено право компетентному органу в ручному режимі та, фактично, на власний розсуд при можливій необґрунтованій підозрі, блокувати господарську діяльність підприємства.
27.04.2021
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119