Основним постачальником морепродуктів до України є Норвегія – Інститут аграрної економіки
У 2018 році найбільша 10% частка у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на рибу та морепродукти, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.
За даними Державної служби статистики, у 2018 році обсяги імпорту продукції групи «Риба, ракоподібні і молюски» становили 550 млн дол. США. Це на 21% перевищило вартість закупівель цього виду агропродовольства у 2017 році, зауважив експерт.
За його словами, Україна закуповує переважно морожену, свіжу або охолоджену рибу.
Найбільше риби і морепродуктів до України ввозиться з Європи та Північної Америки.
Лідируючу позицію за поставками цього виду продукції до нашої країни вже понад 10 років поспіль утримує Норвегія. Хоча у 2018 році за кількісними обсягами вона поступилась Ісландії, за рахунок вищих цін закупівлі її вартісна частка все одно залишилась найвагомішою у вітчизняному імпорті продуктів моря, склавши 29,1%, зазначив Микола Пугачов.
Значно менші частки у вартісних обсягах поставок риби та морепродуктів займають Ісландія (16,9%), США (11,0%), Канада (6,6%), Іспанія (3,6%) та Китай (3,3%).
Сукупно ці шість країн сформували 2018 року понад 70% вартості імпорту продукції даної групи до України, підсумував Микола Пугачов.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
05.03.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119