Роботи в саду ранньою весною Якщо на ґрунті тривалий період часу не тане сніг, а роботи на дачній ділянці не терплять зволікання, тоді прискорюємо процес на сніг насипати тонкий шар торфу. Якщо час дозволяє чекаємо. Грунт, на якому розтанув сніг, добре зволожений. Якщо залишити сніговий покрив поруч із деревами, процес поступового зволоження продовжується. Так можна утримати істотний обсяг вологи на досить довгий термін.
З таненням снігу роботи в саду навесні можна починати з прибирання торішнього листя (якщо це не робилося восени). Їх можна закласти на компост. Особливу увагу приділяємо ґрунту ділянки відводимо надлишкову вологу і розпушуємо. Після цього верхній шар ґрунту слід мульчувати, тобто посипати органічним або неорганічним матеріалом. Мульчування допомагає зберегти воду і рихлість ґрунту, запобігає ерозії ґрунту, зменшує кількість рослин-бур’янів і сприяє утворенню додаткових коренів.
Обприскування і побілка не забуваємо про дерева. Всі роботи в саду необхідно провести до того, як почнуть набухати бруньки. У першу чергу це стосується обрізки чагарників, плодових дерев і винограду. Рання обрізання зменшує негативні наслідки. Також важливо позбутися від сухих і пошкоджених морозами або хворобою гілок і вирізати зайву поросль. При прийнятті рішення проводити омолоджувальну обрізку, прибирайте не більше третини гілок за один рік.
Якщо осіння побілка дерев з якої-небудь причини не була проведена, тоді це треба обов’язково зробити. Побілка, до складу якої входить крейда і вапно, що добре захищає дерево від нелітаючих комах-шкідників, які зимують у корі або опалому листі. Обов’язково потрібно зробити перше обприскування дерев та винограду-до розпускання бруньок багато комахи відкладають свої яйця ще в нирки або бутони.
Весняні роботи в саду березень-травень. В кінці квітня початку березня всі плодові дерева необхідно розкрити і по колу перекопати ґрунт, тільки обережно, щоб не пошкодити коріння. Це робиться для знищення можливих шкідників і інфекції, так і для поліпшення якості ґрунту. Також у цей період бажано перекопати ґрунт по всій ділянці і додати в нього мінеральні добрива або золу. Потім за допомогою граблів розрівняти землю. Коли настане тепла і сонячна погода, можна здійснювати посів ранніх сільськогосподарських культур.
Початок травня являє собою час, коли весняні роботи в саду від дачника вимагають особливої уваги і терпіння. У цей період висаджуються різноманітні декоративні та овочеві культури. Наприклад, картопля, насіння моркви, огірків, баштани тощо. З-за того, що в травні іноді мають місце бути заморозки, як на ґрунті, так і в повітрі, необхідно ретельно стежити за перепадами атмосферних температур. У морозні дні, в крайніх випадках, на дачній ділянці можна розпалити димові багаття, щоб не замерзли квіти плодових дерев. У прохолодні ночі розсаду слід накривати поліетиленом або щільним папером. Держспоживслужба
12.02.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119