Змагання технологій на днях поля DLG в Німеччині – успішний дебют українців
Традиційне міжнародне змагання технологій вирощування озимої пшениці проводиться в рамках виставки DLG-Feldtage у Німеччині з 1988 року. У 2018 році у змаганні успішно дебютували українські агрономи, які гідно конкурували з учасниками з фахових установ Німеччини, Швейцарії, Чехії, Росії, Данії, Швеції.
За задумом змагання кожен учасник випробовує себе в ролі фермера: він обирає сорт чи гібрид та пропонує комплекс агротехнічних робіт. Жюрі проводить оцінку валової врожайності та якості зерна, а найголовніше робить економічну оцінку результату технології так, як би її рахував звичайний місцевий фемер, тобто вираховує отриманий дохід за місцевими закупівельними цінами за вирахуванням фактичних прямих витрат.
В польових умовах землі Заксен-Анхальт, що у Східній Німеччині, український учасник, завідувач кафедри рослинництва Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБІП), Світлана Каленська випробовувала технологію з вітчизняним сортом «Світанок миронівський» та додатковий варіант зі зниженою густотою посіву. За врожайністю та економічним результатом основний варіант від України виборов собі місце в трійці лідерів, зібравши 6,61 т/га та «заробивши» в 722,20 євро/га. Переможцем змагання став Institut für Bodenkultur und Pflanzenbau (Німеччина) з показниками 7,24 т/га та 817,74 євро/га відповідно. За сукупним рівнем доходу за обома варіантами українських технологій учасник з НУБІП набрав найвищий результат з усіх учасників!
Райнхард Россберг, DLG e.V. (Німецьке сільськогосподарське товариство), організатор: «В умовах екстремальної посухи 2018 року стало зрозуміло, що запорукою економічного успіху є розуміння особливостей місцевості та швидке реагування на зміни в погодніх умовах. Враховуючи економічний результат, учасники зі Східної Європи були „попереду“ і показали себе краще, ніж у попередні роки. Це говорить про те, що ми можемо багато чому навчитись в колег, щоб бути готовими до змін клімату».
Світлана Каленська, НУБІП: «Кафедра рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування України співпрацює з DLG з початку представництва цієї організації в Україні, представляючи колекції культур, якими цікавляться виробничники на виставці „Міжнародні дні поля DLG в Україні“. Завдяки цій співпраці і з’явилася пропозиція від організаторів DLG щодо участі у конкурсі технологій вирощування пшениці озимої в DLG-Feldtage в Німеччині.»
- Завдяки чому вам вдалося показати такий високий результат одразу з першої спроби? "Напевне все-таки це багаторічний досвід роботи з озимими зерновими культурами основний напрям моїх наукових досліджень присвячений біології та технологіям вирощування озимих зернових культур. Конкурс з однієї сторони дуже добре організований, при тому, що все спілкування було он-лайн, а з іншої досить складно було корегувати необхідність застосування пестицидів і добрив лише за даними (погодні умови, вологозабезпеченість, стан рослин), які надсилалися з Німеччини, без власного «відчуття» поля. Дослідження, які ми проводимо в НУБІП, нині зосереджені на можливості попередження стресу у рослин, а за необхідності зниження наслідків від них з метою максимальної реалізації біологічного потенціалу сорту. Погодні умови 2017/2018 вегетаційного року виявилися «екстра» неординарними постійні стреси для рослин, тому підвищення стійкості пшениці до стресів за рахунок живлення і захисту було досить ефективним. Значну роль відіграв також сорт ранньостиглий, а це в умовах року також виявилося досить успішним"
«Головна користь від таких конкурсів це звичайно професійне спілкування та обмін інформацією з колегами з різних країн Європи. Для нас досить цікавим був також підхід щодо оцінки технології вирощування з позиції виробника економічна ефективність за рахунок витрат, урожайності та якості зерна»
23.01.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119