На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Агромайбутнє України: Nestlé запроваджує концепцію сталого розвитку в сільському господарстві

Концепція сталого розвитку, яка передбачає смарт-використання й збереження земних ресурсів для наступних поколінь, вважається найперспективнішою ідеологією 21 століття. І Nestlé є її драйвером в Україні.

Пропагуючи концепцію, компанія допомогла дослідити низку фермерських господарств, з’ясувати їхні слабкі місця та підказати найкращий шлях розвитку.

Лише 30% українських земель не розорали під господарства. Розорані українські ґрунти виснажуються від безвідповідального використання, вирощування однотипних культур, насичення землі хімічними добривами.

Поступово соціально відповідальні господарства готові відмовлятися від постійного виснаження ґрунтів, мінімізувати використання агресивних добрив, запроваджувати високі соціальні стандарти для працівників. Адже принцип сталого розвитку потрібний не лише фермеру, підприємцю чи екологу, а, насамперед, нам і нашим дітям.

"Принцип сталого розвитку — це не формальний пункт, який фермер має виконати «для годиться». Це стратегічний вибір, який потрібний не лише господарнику, підприємцю чи екологічним організаціям. Це те, що важливе для нас, наших дітей, онуків. Обираючи рюкзак для дитини, ви враховуєте, що він має не лише вмістити всі підручники, а й бути зручним, не деформувати поставу дитини. Так і фермер, коли розорює поле, кидає зерно чи удобрює його, має думати не лише про високий урожай, а й про те, чи не збідніє це поле після його урожаю", — коментує Володимир Співак, директор з корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю.

Найперший крок до запровадження концепції сталого розвитку — дослідити реальний стан справ господарств. Компанія Nestlé використовує для цього міжнародну методику RISE: її вже апробували у 55 країнах світу понад 3200 фермерських господарств. Програма конфіденційна й не оприлюднює назви господарств.

Метод передбачає анкетування фермера та його працівників різних категорій. У переліку понад 400 запитань. Також при цьому обстежується все виробництво від полів до сховищ. Анкетування може здійснюватися й онлайн, і без доступу до мережі. Коли фермер отримує результати, система їх розтлумачує та деталізує наслідки й що потрібно змінити.

Застосовуючи цей метод, компанія дослідила три різні за структурою та спрямуванням господарства:
- господарство №1 обробляє 270 гектарів посівних площ з метою вирощування овочів, з яких частину переробляє на напівфабрикати;
- господарство №2 обробляє 175 гектарів посівних площ, основний напрям виробництва — птахівництво на м’ясо та яйця, зернові культури вирощує та використовує як корм та підстилку;
- господарство №3 обробляє 670 гектарів посівних площ з метою вирощування та реалізації зернових культур.

Система проаналізувала всі етапи цих господарств і вивела загальні та індивідуальні висновки. І от що показали результати: у всіх низькі оцінки за показником «біорізноманіття», більшість господарств навіть не замислюються над руйнуванням довкілля своєю діяльністю й відповідно не вживають запобіжних заходів. Аналіз також автоматично сформував рекомендацію для розвитку: найбільш стала форма виробництва — це вирощування та переробка овочів, а вирощування зернових найменше відповідає принципам сталого розвитку.
Отже, принцип сталого розвитку — далекоглядний і єдино правильний принцип мислення не лише для підприємців агрокомплексу, а для всіх, хто живе й використовує земні ресурси.
З першого погляду може здатися, що принцип сталого розвитку та системи й методики, які його досліджують, — це абстракція, теорія чи утопія. Однак, насправді, це справа світового масштабу, яку пропагують на сесіях Генеральної Асамблеї ООН та ухвалюють у міжнародних резолюціях.
Принцип вважають найперспективнішою ідеологією 21 століття, тому його активно лобіюють такі соціально та екологічно відповідальні компанії, як Nestlé. Вирощування зернових не має супроводжуватися виснаженням чи погіршенням якості ґрунту. Необхідно задовольнити елементарні потреби всіх людей, не експлуатуючи земні ресурси, адже вони потрібні для наступних поколінь.

18.12.2018


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.