Україна та Швеція разом виграють від реалізації спільних проектів у біоенергетиці
На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, обговорюючи перспективи взаємовигідної співпраці України та Швеції у біоенергетиці із представниками Уряду Швеції, профільних асоціацій та бізнесу в рамках «Sweden Ukraine Bioenergy Cooperation Forum» у м. Стокгольм (Швеція).
"Швеція стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики", заявив С.Савчук.
Як відомо, ще у 2016 р. Швеція досягла 54% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні, перевиконавши поставлену ціль до 2020 р. 49%. Нова амбітна мета країни 100% «зеленої» енергії у 2040 році.
Основний успіх Швеції значний розвиток біоенергетики, частка якої становить 37% в енергобалансі країни. Біомаса більшою мірою використовується для опалення. Зокрема, за даними міжнародної організації «REN21», у системі теплопостачанні Швеції 90% це енергія з відновлюваних джерел та вторинного використання тепла.
Також у Швеції близько 20% всього палива у транспортному секторі це рідке біопаливо.
Крім цього, Швеція є одним з найбільших виробників біометану в Європі.
У свою чергу, Україна теж має здобутки у біоенергетиці. За останні 4 роки більше 460 млн євро інвестовано у 2 000 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу».
Ще 72 млн євро вкладено у 45 МВт біогазових установок з 2012 року.
Для роботи інвесторів, у т.ч. іноземних, в Україні є значна ресурсна база та діючі законодавчі стимули.
«Окрім цього, передбачається створити конкурентний та прозорий ринок твердого біопалива шляхом запровадження системи електронної торгівлі сировиною», повідомив С.Савчук.
Голова Держенергоефективності також додав, що паралельно ведеться робота над створенням гарантованого ринку рідких біопалив. Зокрема, на законодавчому рівні планується встановити вимоги щодо обов’язкового вмісту біокомпонентів в загальному обсязі реалізації моторного палива в Україні.
«Біоенергетика України це саме та площина, де шведський бізнес може реалізовувати вигідні проекти із залученням своїх технологій та інновацій. Важливо, що попит на такі проекти із заміщення газу в українських містах великий», підсумував Сергій Савчук.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
24.10.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119