На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 19 жовтня 2018

У Лісостепу, Поліссі, осередково північних та східних областях Степу помірно тепла, суха і сонячна погода сприяла розвитку та шкідливості злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур. За вищевказаних погодних умов в озимині, розміщеній після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці (туруна) та гусениць озимої совки, які в чисельності 0,5-3, макс. до 5 екз. на кв.м на 5-85% площ пошкодили 2-7% рослин.
Окрім того, на ранніх розкущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається наростання хвороб, а саме борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, бурої листкової іржі та кореневих гнилей, якими охоплено 0,5-8, макс. 14% (Тернопільська обл.) рослин на 5-20% площ.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи - початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними інсектицидами. Для збереження зимостійкості рослин посіви оздоровлюють рекомендованими фунгіцидами відповідно до «Переліку».
В озимому ріпаку на 3-15% рослин шкодять несправжні гусениці ріпакового пильщика, хрестоцвіті блішки, капустяна попелиця. Осередково в посівах культури живляться гусениці різних віків совок, біланів, жуки ріпакового листкоїда. На 10-35% площ лісостепових та поліських, осередково степових (Дніпропетровськ) областей 3-8% рослин ріпаку хворіє на пероноспороз, альтернаріоз, борошнисту росу, циліндроспоріоз, фомоз. Надпорогову чисельність шкідників знешкоджують через обприскування дозволеними до використання препаратами.
Відмічається повсюдне зростання (природне для жовтня) популяції звичайної сірої та гуртової полівок (зеленоїдні форми мишоподібних гризунів), які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на угіддя під багаторічними травами та сходи озимих зернових та ріпаку. Спеціалістами при детальних та маршрутних обстеженнях площ озимих культур встановлено, що на 1 га нараховується в середньому 2-5, жилих колоній гризунів. На ряді площ під багаторічними травами, подекуди неугіддях мають місце 3-4 макс. 7 (Чернівецька, Херсонська обл.) жилих колоній на гектарі. В Степу, південному та центральному Лісостепу на незораних полях після збирання врожаю зростає кількість курганчикової миші, яка зелених рослин майже не споживає, проте харчується насінними кормами із культурних та диких злаків.
У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження їх в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.
За оперативною інформацією Головних управлінь Держпродспоживслужби про хід робіт із захисту рослин станом на 19 жовтня 2018 року:
1. Для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур поставлено на ринок, з урахуванням наявних, біля 40 тис. тонн пестицидів, або 109% до потреби пестицидів на 2018 рік, в тому числі – 23,5 тис. тонн гербіцидів, або 108% до потреби препаратів.

2. В господарствах України закінчується посів озимих культур. Забезпечено протруєння близько 1,2 млн. тонн насіння озимих культур врожаю 2019 року, що становить 96% від загальної кількості посівного матеріалу, який необхідно протруїти.
3. Захист посівів сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів проведений на площі 45,2 млн. га (в 2017 році – 43,4 млн. га), в тому числі біологічний метод захисту рослин застосовано на площі 1,8 млн.га (в 2017 році – 1,9 млн. га).

Від мишоподібних гризунів проведені захисні заходи на площі 86 тис.га (в 2017 році – 14 тис. га), в т.ч. оброблено 32 тис. га (в 2017 році – 3,5 тис. га) озимих зернових культур.

Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів всього використано 39,1 тис. тонн пестицидів і біопрепаратів. Догляд за посівами озимих культур триває.

22.10.2018


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.