Працівники «РОСТОК-ХОЛДИНГ» провели акцію протесту і закликали Президента, Генпрокуратуру та СБУ зупинити рейдерську атаку на компанію
17 жовтня в урядовому кварталі відбулася акція протесту працівників групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» у зв’язку із продовженням блокування роботи підприємств холдингу та неможливості збирання врожаю пізніх культур.
«РОСТОК-ХОЛДИНГ» звернувся до Генеральної прокуратури та Президента України із закликом зупинити рейдерську атаку на їхнє підприємство. «Аграрії мають збирати врожай, а не відбивати атаки рейдерів», — наголосили учасники акції.
Під час акції Голова Ради директорів Віктор Купавцев передав до Адміністрації Президента крім звернення працівників «РОСТОК-ХОЛДИНГ» ще й коровай із цьогорічного врожаю пшениці.
«Ми були в адміністрації Президента. Нас почули і пообіцяли швидко розглянути справу. Ми прийшли з добром, з хлібом до Президента. У мене є всі підстави сподіватися на підтримку Президента Порошенка у вирішенні ситуації, яка склалася», — сказав Голова Ради директорів компаніїВіктор Купавцев.
Вже другий тиждень поспіль усі 17 підприємств холдингу, що розташовані на Сумщині та Чернігівщині, не працюють. Насамперед, господарства групи не можуть завершити збір врожаю. Керівництво «РОСТОК-ХОЛДИНГ» переконане, що велику сільськогосподарську компанію хочуть захопити рейдери.
«Частина врожаю вже продана європейським і американським компаніям. Однак зібрати агрокультури ми не можемо. Можливі збитки оцінюємо у більш ніж 1 мільярд гривень. Сьогодні ми чітко заявляємо, що рейдерська атака на «РОСТОК-ХОЛДИНГ» тягне за собою катастрофічні соціально-економічні наслідки», — заявив Голова Ради директорів компанії Віктор Купавцев.
Якщо не відновити роботу підприємств компанії, то бюджет України недоотримає значні обсяги податків – близько 100 мільйонів гривень. Водночас держава втратить значні валютні кошти по причині невиконання зовнішньоекономічних контрактів.
Крім того, з кожним днем зростає ймовірність екологічної катастрофи, оскільки можливе самозаймання соняшнику, сої, кукурудзи, що зберігаються в елеваторних комплексах.
Зростає загроза соціального вибуху, адже кілька тисяч людей залишилися без роботи.
«Найголовніше, що постраждають тисячі працівників, які через зупинку роботи підприємств залишились без роботи. Загалом це близько десяти тисяч робітників «РОСТОК-ХОЛДИНГ» разом із сім’ями», — наголосив Валерій Ласьков, Генеральний директор групи.
Учасники акції закликають Генерального прокурора та керівництво СБУ вжити негайних заходів щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із спробою рейдерського захоплення «РОСТОК-ХОЛДИНГ».
«Сьогодні ми проводимо попереджувальну акцію протесту. Зараз всі підприємства аграрного сектора з тривогою спостерігають за розвитком ситуації. Тому що рейдерська атака на «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — дуже знакова для них подія. Реакція влади і керівників правоохоронних органів повинна показати, чи вітчизняні аграрні підприємства реально захищені державою від спроб рейдерського захоплення. Чому на п’ятому році після Революції гідності замість того, щоб збирати врожай, ми змушені відбиватися від рейдерів?» — Роман Сович, керівник ГО «Патріот».
Нагадаємо, 8 жовтня правоохоронні органи зупинили роботу агрохолдингу через рішення райсуду Харківської області, який в якості запобіжного заходу застосував арешт активів, заборону збирати врожай і здійснювати продаж зерна.
За словами адвоката, керуючого партнера ЮФ «Ілляшев та Партнери» Михайла Ілляшева, який захищає інтереси «Росток-Холдинг», це рейдерська атака. Постанови про заходи винесені в один і той же день, без виклику представників підприємств, з позбавленням права на захист і з порушенням принципів розумності, доцільності та своєчасності заходів.
«РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. До групи також належать 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторні комплекси та ряд торгових компаній.
17.10.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119