Білоруські компанії розглядають українські порти як альтернативу балтійським для експорту своєї продукції
Білоруські компанії розглядають українські порти як альтернативу балтійським для експорту своєї продукції.
Такі попередні підсумки участі Адміністрації морських портів України і ряда портових операторів в міжнародному транспортно-логістичному форумі «Білоруський транспортний тиждень» та виставці «Транспорт та логістика», які проходять з 2 по 4 жовтня в Мінську.
В рамках ділової програми в столиці Республіки Білорусь представники АМПУ провели ряд зустрічей та переговорів з провідними білоруськими компаніями, такими як «Белкалій», «Білоруська залізниця», «Білоруська металургійна компанія», «Білоруська нафтова компанія». Керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс презентував віце-премєр міністру та міністру транспорту й комунікацій Республіки Білорусь, а також іншим учасникам форуму перспективи співпраці з українськими морськими портами, а також можливості розвитку перевезень внутрішніми водними шляхами України та Білорусії з використанням водного шляху Е40 від Балтійського до Чорного моря.
«Наші білоруські партнери зацікавлені в наявності вигідної альтернативи балтійським портам для експорту своєї продукції. Нам вдалося донести до них потенційні переваги співпраці з українськими портами. Як наслідок, зараз вони вважають маршрути через Україну перспективними»,- зазначив за підсумками двосторонніх зустрічей в Мінську Райвіс Вецкаганс. Він також додав, що потужності українських портів дозволяють вже зараз приймати і перевалювати білоруські вантажі в більших обсягах.
Логістика між Білоруссю та Україною може вибудовуватися з використанням можливостей «Укрзалізниці». Тим більше що білоруська сторона має позитивний досвід отримання й відправки вантажів з використання українських контейнерних поїздів «Зубр» та Вікінг. Також є ще один перспективний транспортний напрямок це розвиток внутрішніх водних шляхів.
«Ми обговорили основні напрямки робіт для забезпечення судноплавства по Припяті та Дніпру. Реалізація таких проектів можлива, за умови узгодження синхронності дій з обох боків, а також наявності гарантій вантажопотоку від вантажовласників та вантажовідправників»,- упевнений керівник АМПУ.
Найближчим часом планується провести зустріч на міждержавному рівні для обговорення взаємодії у галузі спільного розвитку транспортної інфраструктури та підвищення вантажообігу між Україною та Республікою Білорусь.
04.10.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119