На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Голова Держрезерву: Маючи сьогодні погоджений законопроект «Про стратегічні резерви», нещодавніх ситуацій з хлором та зерном могло б і не бути

Маючи сьогодні погоджений законопроект № 7543 «Про стратегічні резерви», ситуацій з хлором та зерном, з якими нещодавно стикнулась Україна, могло б і не бути. Навіть якби й виникли, Україна мала в арсеналі ефективні інструменти їх оперативного вирішення. Таку заяву в ході Саміту «Нова ера стратегічних резервів. Міжнародне партнерство заради зміцнення національної безпеки», що відбувся 2 жовтня, зробив Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.
Він наголосив, що проект закону «Про стратегічні резерви» було розроблено Держрезервом ще в 2015 році. Однак, переконаний Вадим Мосійчук, не зважаючи на те, що вже четвертий рік поспіль Україна знаходиться в стані збройного конфлікту, за весь цей час через брак політичної волі процес його прийняття так і не було завершено.
«Непередбачувані ситуації, що відбуваються в Україні час від часу раз-у-раз доводять, що існуюча система реагування та забезпечення стратегічними резервами є занадто бюрократизована, що унеможливлює ефективну, а головне, оперативну допомогу. Сучасний стан справ у цій сфері ставить під сумнів фактичну спроможність держави реагувати на подібні виклики. А надскладний та довготривалий алгоритм погодження всіх питань не відповідає ані світовим практикам та стандартам, ані здоровому глузду», — наголосив під час свого виступу на Саміті очільник Держрезерву Вадим Мосійчук.
Натомість, за його словами, розроблений Держрезервом документ передбачає низку важливих змін, що виводять реформування української системи держрезерву на якісно новий та ефективний рівень функціонування. Зокрема, законопроектом 7543 передбачено суттєве спрощення процедур відпуску матеріальних цінностей і як наслідок — скорочення термінів відпуску ТМЦ з нинішніх 6 місяців до кількох днів; зняття інтервенційних функцій з Держрезерву; включення грошових коштів до складу стратегічних резервів; визначення чіткого алгоритму формування переліку номенклатурних позицій, виходячи з реальних потреб; детальне впорядкування питання освіження резервів, а також перегляд термінів освіження, згідно яких з‘явиться можливість починати реалізацію резервів до фактичного збігання їх терміну придатності (50–70% терміну) — а значить, ефективніше проводити процедури реалізації та мати можливість виручати за їх більше коштів; освіження та зберігання стратегічних резервів буде проводитись в кооперації з приватним сектором, що значно прискорить всі процедури та підвищить ефективність роботи системи.
«Два роки після підготовки Держрезервом цього законопроекту ми не могли отримати погодження від Мінекономіки, але знайшли підтримку та усвідомлення його важливості у Верховній Раді, — прокоментував ситуацію очільник Держрезерву. — Прийняття цього закону необхідне, перш за все для того, щоб запровадити ефективну модель управління системою стратегічних резервів, розробити нову економічно обґрунтовану номенклатуру матеріальних цінностей груп товарів, які мають стратегічне значення для безпеки держави».
Загалом, у законопроекті 7543 враховано найкращий європейський досвід з ефективного управління стратегічними запасами. Більш того, затвердження на законодавчому рівні всіх запропонованих нововведень, дасть можливість не лише суттєво підвищити ефективність управління стратегічними запасами, а й в рамках Асоціації з ЄС значно удосконалити нормативно-правове регулювання всіх питань та виконати всі зобов’язання перед міжнародною спільнотою.
Нагадаємо, проект Закону України «Про стратегічні резерви» 02 лютого 2018 року подано Комітетом з питань економічної політики на розгляд до Верховної ради України та зареєстровано за №7543. На разі, у Верховній Раді України законопроект було опрацьовано наступними Комітетами: Комітетом з питань економічної політики, Комітетом з питань національної безпеки і оборони, Комітетом з питань правової політики та правосуддя, Комітетом з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Комітетом з питань бюджету, Комітетом з питань запобігання і протидії корупції, Комітетом з питань європейської інтеграції.
За результатами опрацювання Комітетами Парламенту проекту нормативного акту, він переданий до Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України для проведення відповідної експертизи.
Після проведення експертизи та формування висновку, проект Закону України «Про стратегічні резерви» з усіма матеріалами (висновками) буде передано до Комітету Верховної ради з питань економічної політики для включення законопроекту до порядку денного сесії Верховної Ради.

03.10.2018


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.