Податковою міліцією м. Києва розкрито масштабну схему по незаконному експорту зернових і горіхів в зоні Одеської митниці
Податковою міліцією м. Києва під процесуальним керівництвом прокуратури припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів», організатори та учасники якого реалізовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з ухилення від сплати митних платежів та податку на прибуток при здійсненні імпортних і експортних операцій з використанням непрямих зовнішньоекономічних контрактів і підконтрольних підприємств-нерезидентів без відображення зазначених операцій у податковій та бухгалтерській звітності вказаних підприємств.
До проведення цієї спецоперації правоохоронці готувалися 4 місяці. В ході розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України встановлено, що з метою надання послуг власникам сільськогосподарської продукції (зернотрейдерам і сільгоспвиробникам) з експорту зернових і волоських горіхів в країни ЄС і Азії без повернення валютної виручки і подальшої сплати податку на прибуток, фігуранти провадження зареєстрували на підставних осіб і акредитували на Одеській митниці групу підконтрольних субєктів ЗЕД-експортерів (більше 18 СГД) і групу підконтрольних компаній нерезидентів (8 компаній). Надалі з метою реалізації злочинних намірів організаторами були укладені між підконтрольними ФСПД-експортерами і підконтрольними компаніями нерезидентами зовнішньоекономічні контракти на експорт сільськогосподарської продукції.
Експортована сільськогосподарська продукція після митного оформлення доставлялася кінцевим замовникам, які перераховували грошові кошти на банківські рахунки підконтрольних організаторам підприємств-нерезидентів. При цьому зазначені кошти (валютна виручка) в Україну не перераховувалися, обсяги проведених операцій не декларувалися, а податок на прибуток не сплачувався.
Для подальшої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом від незаконного експорту, організаторами ЦММП залучено співорганізатора, яким було створено і акредитовано на митниці низку підконтрольних імпортерів субєктів ЗЕД. Надалі, на замовлення власників торгових мереж, які продають продукти харчування, було укладено зовнішньоекономічні контракти на імпорт ТМЦ (кураги, фініків, горіхів, сухофруктів та інших товарів) за заниженою вартістю. Для цього на митниці ДФС організатором і учасниками ТМЦ виготовлялися і подавалися митні декларації та інвойси з недостовірними відомостями щодо митної вартості товарів.
Розрахунки за продукцію, що імпортується, з постачальниками здійснювалися шляхом перерахування частини коштів (суми, зазначені в інвойсах) від підконтрольних співорганізатору схеми імпортерів, а інша частина (сума до ринкової вартості) перераховувалася з банківських рахунків компаній-нерезидентів, задіяних в схемі незаконного експорту зернових.
Продукція, що імпортується, передавалася власникам торгових мереж і фізичним особам, які здійснюють торгівлю на ринках Одеської, Київської та інших областей за готівку без відображення в податковій звітності.
У подальшому обсяги, які реалізовувалися за готівку, через підконтрольні групі підприємства, використовувалися для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам Одеської та Миколаївської областей.
У період з 12 по 14 вересня співробітниками слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС в м. Києві на підставі постанов Шевченківського районного суду м. Києва проведено 12 обшуків, за результатами яких виявлено та вилучено чорнові записи, печатку нерезидента, бланки з підробленими відтисками печаток нерезидентів, статутні документи підконтрольних нерезидентів і субєктів ЗЕД, інші речові докази, а також сільськогосподарську продукцію в кількості 9126 тонн (пшениця, соя, ячмінь) вартістю понад 35 млн. гривень.
В даний час отримано постанови про накладення арешту на вилучені ТМЦ. Слідчі дії тривають.
Прес-служба ДФС України
18.09.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119