Індекс цін на продовольчі товари ФАО залишається на стабільному рівні у серпні
Різке зростання цін на пшеницю через посуху негативно впливає на перспективи виробництва
06 вересня 2018, Рим Індекс цін на продовольчі товари залишається на стабільному рівні у серпні через пожвавлення ціни на зернові, хоча на рослинні олії та цукор спостерігається зниження цін.
Середнє значення індексу цін, що було оприлюднене сьогодні, склало 167.6 пунктів у серпні, що практично не змінилося у порівнянні з тим, що було у липні і на 5.4 відсотки нижче ніж серпневий показник 2017 року.
Індекс цін ФАО на зернові зріс на 4.0 відсотки протягом місяця, ціни на пшеницю збільшилися вдвічі переважно через негативні прогнози на врожай у ЄС та Російській Федерації. Міжнародні котирування кукурудзи збільшилися більш ніж на 3.0 відсотки, тоді як котирування рису знизилися протягом місяця.
Середнє значення цін ФАО на рослинні олії знизилося на 2.6 відсотки у порівнянні з липневими показниками, наближаючись до тих, що були три роки тому, оскільки котирування пальмової, соєвої та соняшникової олії знизилися у зв’язку із збільшенням обсягів виробництва, тоді як зниження котирувань пальмової олії, стало наслідком млявого попиту на імпорт у світі.
Індекс цін ФАО на молочну продукцію вже третій місяць поспіль знижується, у серпні він на 1.5 відсотки нижче в умовах сезонного зниження обсягів. Хоча посухи можуть негативно вплинути на збільшення обсягів виробництва молока у частині Європи та Австралії, перспективи виробництва у Новій Зеландії поліпшуються.
Індекс цін на цукор знизився на 5.4 відсотки порівняно з серпневим рівнем та досяг пікового значення за десятиріччя внаслідок значного послаблення курсу валют основних експортерів Бразилії та Індії.
Індекс цін на мясо ФАО залишився практично незмінним протягом місяця, тоді як ціни на свинину та баранину зросли через високий попит на імпортну продукцію у Китаї, компенсуючи зниження ціни м’яса птиці та яловичини, при чому останні зазнали тиску через надлишкову експортну пропозицію у США.
Нові перспективи для виробництва зернових у світі
За прогнозами ФАО очікується, що обсяги світового виробництва злакових у 2018 році досягнуть 2 587 млн тон, що становить невелике збільшення з липня, але є нижчим за показник, що був три роки тому і на 2.4 відсотки нижче рекордного рівня за минулий рік.
Згідно зі «Звітом щодо пропозиції зернових та попиту на зернові», опублікованим ФАО сьогодні, виробництво пшениці у світі цього року скоротиться до 14 млн тон, що становить майже 722 млн тон та є найменшим врожаєм з 2013 року. Посуха та спека підсилили скорочення врожаю у Європі.
З іншого боку, обсяги продукції фуражних зернових у світі склали 15 мільйонів тон з липня, з перспективами для виробництва кукурудзи у Китаї, Україні та США, на противагу скороченню в ЄС та Російській Федерації. За останніми прогнозами ФАО, у 2018 році обсяги фуражних зернових складатимуть близько 1 354 млн тон, що на 2.6 відсотки нижче за рівень 2017 року.
Тим часом, очікується, що обсяги продукції рису зростуть до 1.3 відсотків порівняно з відповідним періодом минулого року та досягнуть нових рекордних показників майже 512 млн тон у 2018 році, підтримуючи відновлення виробництва у Бангладеш та В’єтнамі, а також посилення спроб відновлення у Шрі Ланці та США.
За останніми прогнозами ФАО, використання зернових у світі зросте до 2 648 млн тон переважно через збільшення постачання кукурудзи для фуражного та промислового використання, а також стабільного врожаю рису.
Співвідношення запасів зернових до споживання знизиться, особливо в Китаї, ЄС та Російській Федерації, а також очікується, що світові запаси зернових знизяться до 27.3 відсотків, що буде означати перше зниження за пять років. Очікується, що світова торгівля зерновими у 20182019 р.р. буде становити 414 млн тон, що на 1.5 відсотки нижче рекордних показників минулого року.
07.09.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119