ОЕСР-ФАО: Уповільнене зростання населення призведе до зниження попиту на продовольство
4 липня 2018, Париж Світове сільськогосподарське виробництво неухильно зростає, вже досягнувши рекордних рівнів у 2017 році по більшості видів зернових, мяса, молочних продуктів і риби, і рівень запасів зернових також досяг історичного максимуму, згідно зі щорічною доповіддю Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР ) і Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Сільськогосподарський прогноз ОЕСР-ФАО на 20182027 роки свідчить про ослаблення зростання глобального попиту на сільськогосподарські товари і продукти харчування, а також про подальше підвищення продуктивності в цьому секторі. В результаті цього очікується, що ціни на основні сільськогосподарські товари залишаться на низькому рівні протягом наступного десятиліття. У доповіді, представленій в Парижі Генеральним секретарем ОЕСР Анхелем Гурріа і Генеральним директором ФАО Жозе Граціану да Сілвою, ослаблення загального показника попиту пояснюється уповільненням темпів його зростання в найбільших країнах з економікою, що розвивається, стагнацією споживання основних продуктів харчування на душу населення і подальшим поступовим зниженням глобальних темпів зростання населення.
У доповіді прогнозується, що протягом найближчого десятиліття світове виробництво сільськогосподарської продукції та риби виросте приблизно на 20%, але цей показник буде в значній мірі варіюватися в різних регіонах. Очікується стійке зростання в регіонах, що розвиваються з більш стрімким зростанням населення, включаючи країни Африки на південь від Сахари, Південну і Східну Азію, а також Близький Схід і Північну Африку. Навпаки, в розвинених країнах, особливо в Західній Європі, очікується зниження темпів зростання виробництва.
Ослаблення глобального попиту збережеться протягом найближчого десятиліття, чому сприятиме зниження темпів зростання населення, низький рівень споживання на душу населення за основними продуктами харчування і уповільнення зростання попиту на мясну продукцію. Зниження зростання попиту на мясні продукти призведе до уповільнення попиту на зернові та білкову їжу, яка використовується в якості кормів для тварин.
З уповільненням зростання споживання і виробництва, темпи зростання торгівлі сільськогосподарськими продуктами і рибою, за прогнозами, скоротяться в два рази в порівнянні з попереднім десятиліттям. Очікується збільшення чистого експорту з країн і регіонів з багатими земельними ресурсами, головним чином, з Північної і Південної Америки. У країнах з високими темпами зростання населення, зокрема на Близькому Сході і в Північній Африці, в країнах Африки на південь від Сахари і в Азії, буде спостерігатися зростання чистого імпорту.
Європа та Центральна Азія
Обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в Європі і Центральній Азії зростуть за наступне десятиліття на 9%. При цьому 55% зростання буде забезпечено за рахунок зернового сектора, в той час як сектор тваринництва забезпечить 38% зростання, а рибальство 7%.
Регіон вже забезпечує близько 45% світового виробництва пшениці, кормового зерна і олійних культур, а також 18% цукру. Згідно сільськогосподарському прогнозом, очікується, що виробництво буде як і раніше зосереджена на зернових і олійних культурах, незважаючи на те, що до 2027 року передбачається його зниження до 16%.
Згідно з прогнозом, регіон продовжить залишатися основним експортером пшениці з ключовими країнами-експортерами, такими як Росія, Україна і Казахстан, сукупна частка експорту яких становить 24%. За рахунок збільшення обсягів виробництва пшениці частка цих трьох країн в світовому обсязі експорту пшениці зросте з 33% до 35%.
Прогнозується збільшення обсягів виробництва тваринницької продукції у відповідь на зростаючий внутрішній попит. Виробництво молока в регіоні до 2027 року виросте на 9% в порівнянні з 20152017 роками. Європа і Центральна Азія є найбільшими виробниками сиру в світі, на частку яких припадає близько 52% всього світового виробництва. Очікується, що в наступному десятилітті обсяг виробництва сиру збільшиться на 14,5%, причому основне зростання припаде на країни Європейського союзу.
Сільськогосподарський прогноз ОЕСР-ФАО на 20182027 роки можна безкоштовно завантажити в iLibrary ОЕСР. Ви можете також переглянути дані в нашому інтерактивному інструменті Compare Your Country або завантажити дані на сайті http://www.agri-outlook.org/
04.07.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119