ФАО: близько третини всього продовольства втрачається або псується
ООН-ФАО: навіть країни з низьким рівнем доходу можуть скористатися сучасними технологіями упаковки харчових продуктів
26 червня 2018, Амстердам Оптимальні розміри порцій, уніфікація таких формулювань як «термін придатності» і «вжити до», а також нові технології упаковки, що подовжують термін придатності, це лише деякі із способів, за допомогою яких упаковка для харчових продуктів дозволяє скоротити продовольчі втрати в країнах з високим рівнем доходу. Але як йдуть справи в країнах з низьким і середнім рівнем доходу?
На 7-му глобальному саміті Global Packaged Summit, що відкрився тут вчора, експерт ФАО з питань продовольчих втрат і харчових відходів Роберт ван Оттердійк піднімає саме це питання і пропонує ряд перспективних рішень.
«Високоякісні пакувальні матеріали, які ми сприймаємо як щось само собою зрозуміле, банки, пляшки, Tetrapaks і інші просто недоступні на місцевому рівні в країнах з низьким рівнем доходу», сказав Ван Оттердійк. «У країнах з низьким рівнем доходу, особливо в секторі малих і середніх підприємств, упаковка харчових продуктів як і раніше знаходиться на дуже низькому рівні розвитку».
Ван Оттердійк зазначив, що в таких країнах недоступні не тільки якісні пакувальні матеріали, а й відсутнє обладнання для заповнення контейнерів їжею. Пакувальні матеріали необхідно імпортувати, що потребують непідйомних для більшості дрібних компаній капіталовкладень, призведе до подорожчання кінцевої харчової продукції та зробить її неконкурентоспроможною порівняно з продукцією більших виробників або іноземних продовольчих компаній.
«Ця ситуація стала серйозною перешкодою для розвитку виробничо-збутових ланцюжків і отримання доходів у сільських районах, де сільськогосподарської сировини більш, ніж достатньо», сказав ван Оттердійк. «Фрукти, овочі, молоко, мясо, риба це швидкопсувні харчові продукти, які з метою уникнення продовольчих втрат вимагають переробки та упаковки».
Однак проведені ФАО дослідження показали, що з економічної точки зору існує велика ймовірність того, що сама пакувальна промисловість буде інвестувати в країни, що розвиваються.
«Беручи до уваги збільшення виробництва і переробки продовольства в країнах, що розвиваються, сказав Ван Оттердійк, і відповідно підвищується потреба в пакувальних матеріалах і обладнанні, пакувальна промисловість повинна мати серйозний економічний стимул для інвестування в місцеве виробництво».
Завдяки своїй ініціативі ЗБЕРЕГТИ ПРОДОВОЛЬСТВО ФАО вже вдалося привернути увагу пакувальної промисловості, залучаючи широке глобальне партнерство з участю виробників продовольства, переробників, роздрібних торговців, споживачів і громадянського суспільства.
За даними ФАО, близько третини всього продовольства, виробленого в світі для споживання людьми, втрачається або псується. Цього обсягу продовольства було б достатньо для задоволення глобальних потреб в продовольстві. Також ці втрати призводять до серйозних екологічних наслідків.
Продовольчі втрати і харчові відходи є предметом спеціального завдання узгоджених на глобальному рівні Цілей в галузі сталого розвитку. Завдання 12.3 до 2030 року скоротити вдвічі загальносвітову кількість харчових відходів на роздрібному і споживчому рівнях в перерахунку на душу населення і зменшити втрати продовольства в виробничо-збутових ланцюжках, включаючи післяжнивні втрати.
На Глобальному саміті «Global Packaged Summit» Роберт ван Оттердійк проведе також ряд панельних дискусій по тематиці інновацій в області упаковки харчових продуктів.
26.06.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119