На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

ФАО співпрацює з Мінагрополітики для адаптації сільськогосподарського виробництва до зміни клімату

АГРО 2018: ФАО презентує Пріоритети з протидії та адаптації до зміни клімату в Україні та долучається до національних зусиль по реагуванню на нові кліматичні виклики

7 червня 2018, Київ, Україна — національні та міжнародні експерти ФАО долучаються до відкриття Аграрного Форуму «АГРО 2018» та презентують підходи з адаптації аграрного виробництва до зміни клімату. Окрім ФАО, у дискусійній панелі беруть участь також Заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Заступник міністра екології та природних ресурсів України, представники Департаменту аграрної політики та сільського господарства та Департаменту стратегії та економічного розвитку, фахівці відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

Сьогодні ФАО разом з Міністерством вперше оголошують результати досліджень національної групи експертів з питань адаптації сільськогосподарського, рибного та лісового господарств до поточної та потенційної зміни клімату в Україні. Документ щодо Пріоритетів з протидії та адаптації до зміни клімату, сформований ФАО, містить аналіз загроз для секторів тваринництва, рослинництва, рибництва, аквакультури та лісництва до 2030 року, та план дій до 2023 року з чітким переліком рекомендацій для всіх учасників діяльності у відповідних секторах.

На основі даних досліджень та рекомендацій, а також міжнародного досвіду ФАО, учасники презентують підхід до кліматично оптимізованого сільського (лісного або рибного) господарства, тобто методики по покроковій зміні сільськогосподарських систем з метою забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату. Підхід має на меті підвищити продуктивність та дохідність сільського господарства сталими методами, зміцнити стійкість до зміни клімату та скоротити викиди парникових газів.

В рамках панелі розглядаються поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їх вплив на сільське господарство (включаючи лісове та рибне господарство), проводиться оцінка вразливості та ризиків, аналіз заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату, та обговорюються можливі фінансові інструменти для реалізації кліматичних політик .

Фахівці ФАО розповідають про потенційні національні фінансові інструменти та ті, що встановлені Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату (РКЗК ООН). «Функція фінансування частково покладена на Глобальний екологічний фонд (ГЕФ). ГЕФ є фінансовим механізмом реалізації більшості екологічних конвенцій, наприклад, Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КБОООН), Конвенції про боротьбу з ртуттю і Стокгольмська конвенції про стійкі органічні забруднювачі. Він є надійним партером ФАО у ряді проектів даного спрямування», — розповідає Чіара Пілі, фахівець з розвитку проектів ГЕФ у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

У ФАО додають, що окрім зовнішнього фінансування можливі запровадження «зелених кредитів», активізація агрострахування та участь у проектах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Заклик до встановлення пріоритетів у питанні пом’якшення наслідків змін клімату та відповідної адаптації сільськогосподарського сектору міститься у Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату 2015 року, так званої «Паризької угоди». Хоча Україна вже в певній мірі працює над вирішенням питань, пов’язаних зі зміною клімату, однак ця тематика лише в перспективі стане частиною державної політики або стратегії сільськогосподарської галузі на національному та регіональному рівнях.

Варто зазначити, що у грудні 2015 році Україна подала до Рамкової конвенції зі змін клімату (РКЗК ООН) свій план (INDCs) щодо намірів країни істотно запобігти збільшенню обсягу викидів парникових газів в атмосферу і вирішити проблеми адаптації до зміни клімату.

07.06.2018


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.