Травень, як і квітень, виявився значно теплішим звичайного, особливо у західних областях. За квітень-травень в середньому температура повітря на 2-4,5˚ перевищила норму.
Внаслідок такого температурного фону, незважаючи на відносно пізнє настання весни, накопичення ефективного тепла значно перевищувало середні багаторічні показники. Відповідно і розвиток усіх сільськогосподарських культур відбувався прискорено, із значним випередженням середніх багаторічних строків.
Упродовж місяця по всій території країни тривав дефіцит опадів. Такі умови призвели до розвитку та поширенню посушливих явищ під ранніми колосовими у південних та східних областях, на решті території вміст вологи у ґрунті відзначався великою строкатістю, однак переважно її було значно менше оптимальної кількості для періоду наливу зерна озимих.
Надзвичайно інтенсивно висихали верхні шари ґрунту, у кінці травня на багатьох площах південних, центральних та східних областей 0-10 см шар ґрунту був сухий, або майже сухий.
Через засуху на рослинах озимої пшениці та ярого ячменю спостерігалося передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу, засихання стебел та в’янення. В окремих районах південних областей зерно озимих почало досягати воскової, а зерно ярого ячменю молочної стиглості на місяць раніше середніх багаторічних строків.
Несприятливими для росту і розвитку всіх сільськогосподарських культур були і суховійні явища, які спостерігалися по всій території і пригнічували рослини. У поєднанні із низькими запасами вологи у ґрунті, високою для травня температурою повітря створювалися несприятливі умови зокрема для посівів ярого ячменю, який масово заколосився на півдні країни.
Український гідрометеорологічний центр
06.06.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119