Україна переймає успішний досвід Нідерландів у виробництві біометану та енергії з біомаси
У рамках візиту до Нідерландів на чолі української делегації Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із представниками компанії «HOST» (https://www.host.nl), яка є одним із найбільших європейських постачальників біогазових установок, котлів, які працюють на біомасі та відходах, а також когенераційних установок. Унікальність, наприклад, біогазових установок, полягає у тому, що вони можуть працювати на різних видах біомаси.
Зокрема, у м. Ваалвіук українська делегація відвідала установку з виробництва біометану (https://www.brightbiomethane.com/project/waalwijk). У якості сировини використовуються різні види відходів (рослинництва та харчової промисловості). У результаті ця біогазова установка виробляє 950 м3 біометану за годину. Біометан постачається у газову мережу.
Також провели зустріч із представниками нідерландської компанії «KARA» (https://www.karaenergysystems.com), яка застосовує інноваційні рішення для виробництва тепла та електроенергії з біомаси. У портфоліо компанії проекти потужністю від 250 кВт до 15 МВт. Філіали компанії розміщено у Німеччині, Південній Африці та, що важливо, в Україні.
Зокрема, у м. Еде ознайомилися із роботою біоТЕЦ, яку встановила компанія «KARA». Потужність об’єкту складає 8,5 МВт теплової та 1 МВт електричної енергії. У місті працює ще одна біоТЕЦ. Разом ці два об’єкти, що використовують деревну біомасу, забезпечують теплом близько 15 тис. домогосподарств та підприємства міста (http://warmtebedrijfede.nl).
Зі свого боку, Голова Агентства закликав представників нідерландських компаній активно цікавитися українським ринком.
"Для інвесторів, які зацікавлені у встановленні твердопаливних котелень, біогазових установок і біоТЕЦ, ми удосконалили правове поле та підготували низку стимулів. Це і гарантований на законодавчому рівні тариф на тепло з альтернативних джерел енергії, і підвищений «зелений» тариф на електроенергію з біомаси та біогазу", пояснив С.Савчук.
Українські міста отримають чимало переваг від таких проектів, адже вони дозволять замістити традиційні енергоресурси, особливо газ, заощадити кошти і водночас вирішити питання енергозабезпечення споживачів. Крім цього, активізується місцевий бізнес і, загалом, розвивається економіка.
За підсумками зустрічей учасники делегації домовилися налагодити тісну співпрацю з нідерландськими компаніями, обмінюватися досвідом, знаннями та технологіями. Також, Агентство повідомить про низку затребуваних українськими містами проектів у сфері виробництва енергії з біомаси.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
22.03.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119