Україна і Німеччина суттєво збільшили товарообіг у 2017 році
Обмін товарами між німецькими та українськими компаніями значно збільшився в 2017 році на 22,4% у порівнянні з минулим роком. При цьому зростання українського експорту вперше за багато років випередило зростання німецького імпорту, що склало 21,9%. Найсильнішими драйверами для посилення українського експорту стали сільськогосподарські продукти, що продемонстрували приріст на 69%, металургійні вироби на 57%, а також вироби хімічної промисловості на 39%.
В інших галузях українські виробники теж показали, що вони все успішніше розвивають торгові відносини з німецькими партнерами: статистика демонструє збільшення постачання електротехнічного обладнання на 23%, а металевих виробів на 19,5%. Українські виробники одягу наростили експорт своєї продукції до Німеччини на 17%, машин та устаткування на 16,5%, а харчової продукції на 14,5%. Постачальники для автомобільної промисловості в Україні, на діяльність яких значною мірою впливають іноземні інвестори, досягли збільшення експорту на 11%.
Загалом, перше місце в експорті до Німеччини у 2017 році знову посіли постачальники для автомобільної промисловості 22%. Це стало продовженням тенденції попереднього року, коли німецькі постачальники для автомобільної промисловості, що працюють в Україні, забезпечили значну частину українського експорту до Німеччини. Водночас виробники з українським капіталом швидко підтягуються: на другому місці в експорті до Німеччини сільськогосподарська продукції 15%, далі за нею продукція металургії, швейної та харчової промисловості 12,2%, 8% і 7% відповідно.
За показниками німецького імпорту в Україну в 2017 році основні обсяги товарообігу припадають на транспортні засоби з приростом у 38,5% і машини та обладнання 30%.
«Українська економіка продовжує диверсифікуватись. З одного боку, дуже добре, що металургія повертає свої позиції, з іншого- варто відзначити, що українська легка промисловість з її якісними виробами забезпечує все більшу частку в німецько-українській зовнішній торгівлі», констатує Андреас Лір, президент Німецько-Українськоїпромислово-торговельної палати.
Позитивною ознакою розвитку німецько-української зовнішньої торгівлі є те, що з року в рік вона стає все більш збалансованою. «Якщо у 2012 році експорт з України до Німеччині становив лише 25% німецького імпорту, то у 2017 році цей показник вже досяг 51%. Україна надолужує у цьому відношенні, адже її експорт зростає швидше, ніж німецький імпорт», додає Александер Маркус, голова правління Палати.
Джерело: Федеральне статистичне відомство Німеччини, Вісбаден, а також власні розрахунки АНК * * *
Німецько-Українська
промислово-торговельна палата, відкрита 11 жовтня 2016 року у м. Києві, була утворена на основі Делегації німецької економіки в Україні. Серед її основних функцій пошук ділових партнерів, організація делегаційних поїздок з Німеччини в Україну і з України в Німеччину, організація бізнес-форумів, підтримка німецьких інвесторів в Україні та українських підприємств, які бажають вийти на ринок Німеччини, організація і супровід роботи комітетів з економічних питань при Палаті. Німецькі зовнішньо-торгівельні палати (AHK, Auslandshandelskammer перекл. Німецька зовнішньо-торговельна палата) розташовані у 90 країнах світу, де пропонують свій досвід, контакти та послуги як німецьким, так і іноземним підприємствам.
27.02.2018
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119