Індекс цін ФАО на продукти харчування знижується в листопаді на фоні росту зернових
Високий приріст виробництва кукурудзи зумовить підвищення співвідношення запасів з рівнем споживання зернових до найвищого рівня з 2002 року
7 грудня 2017, Рим Світові ціни на продовольство в листопаді знизилися незначно, оскільки зниження цін на молочні продукти компенсувало різке збільшення котирувань цукру і рослинного масла. Про це свідчить останній Індекс продовольчих цін ФАО, що було опубліковано сьогодні.
Індекс в листопаді склав 175,8 пунктів, що на 0,5 відсотка менше, ніж у попередньому місяці, але на 2,3 відсотка більше, ніж рік тому. ФАО також переглянула свої глобальні прогнози по виробництву зернових в бік підвищення і тепер очікується, що світова пропозиція досягне майже 3 331 млн. тонн, що є історичним максимумом.
Індекс продовольчих цін ФАО середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на пять основних продовольчих товарних груп.
Листопадове зниження було обумовлено падінням індексу цін на молочні продукти ФАО на 4,9 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем в результаті зниження цін на вершкове масло, сири і незбиране та знежирене сухе молоко. З іншого боку, індекс цін на цукор ФАО підскочив за місяць на 4,5 відсотка, в основному внаслідок падіння обсягів експорту з Бразилії і побоювань того, що зростання цін на нафту може призвести до збільшення обсягу використання цукрової тростини для виробництва етанолу.
Індекс цін ФАО на рослинні олії також виріс на 1,2 відсотка впродовж місяця внаслідок зростання цін на соєву олію, а котирування пальмового масла, навпаки, знизилися через більш високі, ніж очікувалося, рівні запасів в Малайзії. Індекс цін ФАО на мясо загалом залишився незмінним, оскільки зростання цін на яловичину компенсувало падіння котирувань на свинину.
Індекс цін на зернові в листопаді виріс незначно через зростання міжнародних котирувань рису на 1,1 відсотка.
Зростання виробництва і запасів зернових
ФАО різко підвищила свій прогноз на світове виробництво зернових до 2 627 млн. тонн, що на 13,4 млн. тонн вище жовтневих прогнозів, причому основна частина цього збільшення відображає більш високі прогнози на урожай кукурудзи в Сполучених Штатах і значне збільшення посівних площ кукурудзи в Індонезії.
За прогнозами, світове виробництво пшениці складе 754,8 млн. тонн, а обсяг світового виробництва рису 500,8 млн. тонн, що трохи нижче рекордного рівня 2016 року.
Згідно з прогнозами, в 20172018 рр. загальний обсяг споживання зернових виросте на 1,2 відсотка, досягнувши 2 599 мільйонів тонн, причому збільшиться обсяг рису і пшениці, призначений для безпосереднього споживання людиною, а зерно здебільшого призначатиметься для годування тварин.
Згідно з останніми прогнозами ФАО, світові запаси зернових зростуть до рекордних 726 мільйонів тонн. Очікується, що глобальні запаси пшениці і кукурудзи досягнуть рекордно високих позначок.
Великі запаси приведуть до зростання співвідношення світового рівня запасів до споживання зернових, що складатиме близько 27,3 відсотка до кінця 2017/18 року і стане найвищим показником за останні 16 років.
07.12.2017
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119