Світове виробництво зернових може сягнути нового історичного максимуму, рівні споживання і запасів зростатимуть
Індекс продовольчих цін ФАО в серпні впав на 1,3% через зниження цін на пшеницю і фуражне зерно
7 вересня 2017, Рим Світові ціни на продовольство знизилися в серпні, що в основному обумовлено більш сприятливими прогнозами на врожай зернових культур і позитивними очікуваннями щодо рівня запасів.
Індекс продовольчих цін ФАО знизився на 1,3 відсотка в порівнянні з липневим показником і склав в серпні 176,6 пункту.
Зниження в значній мірі було обумовлено зниженням індексу цін на зернові на 5,4%, що відобразило різке падіння цін на пшеницю внаслідок поліпшення прогнозів по виробництву в чорноморському регіоні.
ФАО підвищила свій прогноз по світовому виробництву зернових до 2 611 млн. тонн, що є рекордно високим показником. Відповідно до «Звіту щодо пропозиції зернових і попиту на зернові», який також було опубліковано сьогодні, очікується, що світові запаси зернових також досягнуть свого історичного максимуму до кінця сезонів у 2018 році.
Нові оцінки відображають більш позитивні прогнози на урожай пшениці, повязані з очікуваним збільшенням виробництва в Російській Федерації, яке з надлишком перекриє зниження прогнозів по США і Канаді, а також нові прогнози на врожай кукурудзи і ячменю у бік підвищення в Бразилії і Російській Федерації. Згідно з прогнозами ФАО світове виробництво рису в 2017 році також досягне рекордно високого рівня.
Помірне зниження цін
Невелике зниження Індексу продовольчих цін ФАО в серпні перервало його безперервне зростання протягом трьох місяців поспіль. Незважаючи на це, індекс знаходиться на рівні 6 відсотків нижче свого значення роком раніше.
Поряд з Індексом зернових, Індекс цін на мясо ФАО впав на 1,2 відсотка за місяць, а Індекс цін на цукор знизився на 1,7 відсотка внаслідок сприятливих прогнозів на урожай в провідних країнах-виробниках Бразилії, Таїланді та Індії, а також ослаблення міжнародного попиту внаслідок високих тарифів, введених Китаєм і Індією. Однак Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 2,5 відсотка, чому сприяло зростання котирувань на пальмову, соєву, рапсову і соняшникову олії.
Індекс ціни молочних продуктів ФАО також зріс на 1,4 відсотка в порівнянні зі своїм липневим значенням, що обумовлено зростанням попиту на вершкове масло в Європі і Північній Америці.
Різке збільшення світових запасів і товарообігу
Новий прогноз ФАО також свідчить про зростання споживання зернових, особливо пшениці і рису, а попит на фуражні зернові в якості кормів для тварин, за прогнозами, досягне свого історичного максимуму. Незважаючи на це, очікується, що світові запаси зернових досягнуть рекордно високої позначки в 719 млн. тонн, що на 2 відсотки вище вже високого рівня при відкритті поточних сезонів. Очікується, що запаси пшениці в Російській Федерації та запаси кукурудзи в Бразилії значно збільшаться.
Згідно з прогнозами, світовий товарообіг зерна збільшиться більш ніж на 2 відсотки, досягнувши 403 млн. тонн і нового історичного максимуму. ФАО переглянула свій прогноз у бік збільшення на 8 млн. тонн внаслідок зростання імпортного попиту з боку Китаю, Бразилії, Європейського союзу, Ісламської Республіки Іран і Мексики.
07.09.2017
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119