7 серпня у Черкасах та 18 серпня у Вінниці відбулись урочисті заходи щодо підбиття підсумків конкурсу мікрогрантів для сільського населення «Село: кроки до розвитку», який проводить ПАТ «Миронівський хлібопродукт» другий рік поспіль. Було оголошено 25 кращих проектів у Черкаський області та 20 у Вінницький.
45 переможців конкурсу отримали від ПАТ «МХП» сертифікати на фінансування свого проекту в розмірі до 40 000 гривень. Загалом МХП інвестував до 1 млн. 950 гривень у різноманітні бізнес-проекти сільських мешканців.
Проект «Село: кроки до розвитку» спрямований на стимулювання соціальної активності сільських громад та підтримку кращих ініціатив громадян щодо самоорганізації сільських мешканців в соціально-економічній, культурній та туристичній сфері, розвиток підприємництва та самозайнятості. МХП інвестує у бізнес-проекті місцевих мешканців регіонів присутності, зокрема у Черкаський області це Канівський, Черкаський, Городищенський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, та Чигиринський райони. У цьому році мешканці сіл Бершадського, Гайсинського, Тростянецького, Тульчинського та Немирівського районів Вінниччини також змогли приєднатися до конкурсантів.
Пріоритетними напрямками мікрогрантових проектів є: • створення умов для самозайнятості сільського населення (сімейні ферми, сільськогосподарські кооперативи, зелений туризм тощо); • розвиток соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю; • використання відновлювальних та енергоощадних рішень, впровадження інноваційних технологій.
На думку голови правління ПАТ «МХП» Юрія Косюка, починати зміни треба з себе. «Кожен із нас керує своїм життям та умовами, в яких знаходиться. Розпочинайте власну справу ми допоможемо. Почніть наводити лад зі свого паркану, дому, вулиці ми це також підтримаємо. Головне брати на себе відповідальність та міняти своє життя на краще. Країна будується та розвивається не зверху, а знизу, тільки самостійні кроки кожного приведуть до розвитку держави в цілому».
Партнерами МХП виступили громадські об’єднання, які підтримують ідею розвитку малого та середнього бізнесу на селі. У Черкаський області до проекту залучилась ГО «Ресурсний центр АНГО» на чолі з Анатолієм Рекуном, у Вінницький області партнером проекту стала ГО "ВОО "Спілка підприємців «Стіна», яку очолює Олександр Печалін. Також всебічну підтримку у реалізації проекту забезпечили у Вінницький державної адміністрації, зокрема куратором конкурсу був голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.
Після оголошення конкурсу у квітні 2017 року на першому етапі реалізації програми «Село: кроки до розвитку» на семінарах всіх бажаючих навчали соціальному проектуванню, підготовці заявок та необхідної документації, а також основам підприємницької діяльності. Загалом більш ніж 300 зацікавлених жителів регіонів відвідали навчальні семінари. У подальшому подані до участі у конкурсі бізнес-плани розглядались конкурсною комісією та обговорювались у ході особистого спілкування з конкурсантами. Переможців серед усіх фіналістів було обрано Експертними комісіями регіональних конкурсів.
«В 2017 році ми розширили географію на два регіони присутності МХП Вінницький і Черкаський. Такі конкурси є надзвичайно важливі для суспільства і довіра та інтерес до них будуть тільки зростати. Під час співбесід було презентовано багато традиційних проектів: вирощування рослин або тварин або садівництво, проте було багато цікавих ідей серед яких, наприклад, зелений туризм, будівництво міні-ГЕС, переробка побутових відходів, широкий спектр усіляких послуг. Всі вони комерційно обґрунтовані та соціально вагомі. Ми розуміємо і бачимо, що невелика підтримка на старті може забезпечити стійку самозайнятість та мікропідприємництво сільського населення, а це сприяє відродженню села в цілому», прокоментувала Альона Кузьменко, директор департаменту зі зв`язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Нагадаємо, що минулого року подібний проект як пілотний був реалізований у Черкаській області. В результаті 10 грантерів отримали безповоротну фінансову допомогу.
МХП це провідна компанія з промислового виробництва курятини в Україні з найбільшою часткою ринку і високою пізнаваністю брендів. МХП контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових і олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема через франчайзингові точки МХП).
23.08.2017
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119