Зерно. Експортна активність попри обстріли зміщується до портів Великої Одеси
Експортна активність, незважаючи на перманентні обстріли, дедалі більше зміщується до портів Великої Одеси. На Дунаї та на західному кордоні як попит, так і пропозиція товару невелика. Багато трейдерів завершують закупівельні програми та беруть паузу до надходження зерна нового врожаю через слабку пропозицію товару від аграріїв. Особливо це характерно для ячменю та пшениці. Незважаючи на потенційно високі запаси кукурудзи, надлишку товару не відчувається. Можливо, частину кукурудзи вже законтрактовано, а частину в очікуванні зростання цін. У будь-якому разі активність трейдерів знижується.
Експортні ціни на великі партії продовольчої пшениці в портах Констанца/Варна досить значно зросли. В Україні ціни також трохи зросли на тлі зміцнення експортного ринку та слабкої пропозиції від аграріїв. Запаси продовольчої пшениці в українських аграріїв невеликі, експортний потенціал практично вичерпано. Більшість трейдерів повертають експортні програми до надходження зерна нового врожаю. Деякі змушені підвищувати закупівельні ціни на виконання раніше укладених контрактів. Експортні ціни зростають на тлі глобальних трендів, недостатньої пропозиції та уповільнення темпів посівної кампанії через дощі та низькі температури. Ціни на пшеницю продовольчу (12,5%) на умовах FOB порт Констанца (Румунія) зросли на 8 доларів/тонна.
Ціни на пшеницю 12,5% протеїну в портах Рені/Ізмаїл за тиждень зросли на 7 дол. США/тонна.
Ціни FOB Дунай на українську пшеницю (11,5%) невеликими партіями знаходилися в межах 195205 дол. США/т з постачанням у травні (+3 дол. США/т), а на фуражну пшеницю 180186 дол. /т (+7 дол. США/т).