25 вересня 2015 року Герцаївщину (Чернівецька область) відвідали учасники міжнародного семінару з обміну досвідом з питань розвитку м’ясного скотарства на транскордонній території. Семінар відбувся в районному Будинку дозвілля для дітей та молоді за участі представників обласної державної адміністрації, керівництва району, аплікантів та партнерів Проекту «Транскордонний центр підтримки розвитку зоотехнії» з Румунії, Молдови та України, наукових співробітників Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України, керівників агроформувань району та місцевих голів.
Метою семінару був обмін позитивним досвідом в сфері племінного тваринництва.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся голова районної державної адміністрації Віорел Ястремський, який щиро подякував іноземним партнерам – учасникам проекту за увагу до мешканців прикордонної Герцаївшини, перспективи та можливості розвитку сфери тваринництва району, що з’явилися тут завдяки впровадженню спільного транскордонного Проекту. Голова райдержадміністрації наголосив, що районна влада та місцеві голови району вкрай зацікавлені у транскордонній співпраці та інвестиціях в регіон, особливо в цей нелегкий для країни час. Також до гостей з вітальним словом звернулась заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Федірчик, яка підкреслила, що досвід реалізації проекту, який сприяє розвитку та модернізації скотарства, варто розповсюджувати і на інші куточки Буковини.
Присутні мали можливість ознайомитись з завданнями та результатами реалізації проекту «Транскордонний центр підтримки розвитку зоотехнії», що реалізується в Герцаївському районі другий рік. В рамках проекту за кошти Євросоюзу в районі (на базі ДДГ «Чернівецьке» с. Цурень) було відкрито центр штучного запліднення корів, що надає безкоштовні послуги по заплідненню високоякісним генетичним матеріалом м’ясних або молочних порід. Всього послугами центру скористалися вже більше 300 осіб (як фермери так і приватні господарства). Про розвиток м’ясного скотарства на Буковині розповів гостям Чернівецький науковець – співробітник Буковинської дослідної станції НААН України Василь Драб. Про те, як працюють над модернізацією скотарства в Румунії та Молдові розповіли технічний менеджер проекту Данієл Сімяну та експерт проекту Ніколає Букетару. Учасники зустрічі обмінялися корисною інформацією, власним досвідом та розробками в сфері тваринництва, заручилися взаємною підтримкою щодо створення та розповсюдження і в майбутньому сучасних технологій для конкурентоспроможного розведення ВРХ в прикордонних регіонах трьох держав.