На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


НЕПРОСТЕ ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ

Народний депутат Верховної Ради Микола Кучер переконаний, що ціна за 1 гектар сільськогосподарських земель має бути вищою, ніж поточні 1000-1300 доларів. І додає, якщо за наступний рік парламенту вдасться провести відповідну роботу в законодавчому плані, то ринок сільськогосподарських земель може стартувати з 1 січня 2018 року, а можливо і через 5 років.

Рада продовжила мораторій на торгівлю землями сільськогосподарського призначення до 2018 року. Ваша позиція: потрібен чи ні мораторій?

Що таке мораторій?! Мораторій – це обмеження в ринковій економіці. Будь-яке обмеження в ринковій економіці, особливо в тій, що потребує розвитку і додаткових інвестицій та надходжень - не потрібне. Це стримуючий фактор. Однак, є й інші чинники. Якщо розглянути реалії сьогодення в нашій країні, а це війна, нестабільність в економіці, а також відсутність відповідної законодавчої бази, то ці фактори не дають, поки що морального права зняти мораторій. Тож, на сьогоднішній день головною метою мораторію є захист інтересів землевласників (пайовиків), дрібних та середніх агровиробників. Сьогодні ми не готові до продажу землі не скільки законодавчо та організаційно, як не готова наша економіка до цього. Сьогодні наша земля коштуватиме значно менше від своєї справжньої вартості. І потрібно зробити все, і в плані розвитку економіки, щоб вартість землі була дорожчою.

Взагалі питання мораторію – це політичне питання, яке дозволяє маніпулювати думкою суспільства. Це питання, яке дозволяє популістам сказати, що вони захистили інтереси громадян, землевласників продовживши в черговий раз мораторій. Вважаю потрібно прибрати спекуляції навколо цього питання. Потрібно зупинити щорічне ворожіння на «кавовій гущі» - буде мораторій чи ні, та припинити цю гру, яка вже давно затягнулася. Тому на моє переконання в подальшому мораторій не потрібно продовжувати, оскільки він є стримуючим фактором для економіки. Однак потрібно суттєво підготуватися до цього нового етапу.

Хто і яким чином має визначати базову ціну на 1 гектар чорнозему?

Ціна на землю може бути різною. Базова ціна, яка сьогодні сформувалася це 1000-1300 USD/га. Однак, на мою думку вона повинна бути вищою. За такою ціною рідко, але все таки паї продаються. Мається на увазі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які успадкували нерезиденти (іноземці) і, в силу вимог ч.4 ст. 81 Земельного кодексу, зобов’язані протягом року їх відчужити. Крім того, індикатором ціни землі можуть бути довгострокові (більше 30 років) договори емфітевзису, коли за весь термін користування сплачується одноразова плата в тих же 1000-1300 USD/га.

Ваш прогноз, коли в Україні стартує ринок земель сільськогосподарського призначення?

Не можна сьогодні назвати день чи місяць коли це станеться. Однак це повинно бути коли будуть для цього сприятливі умови. Якщо за наступний рік нам вдасться провести відповідну роботу в законодавчому плані, почнуться відбуватися позитивні зміни в економіці нашої країни. То це може відбутися і з 1 січня 2018 року, а можливо і через 5 років.

Через час, на який продовжено мораторій, може так статися, що всі власники земельних паїв будуть наполягати на їх продажу, а наша економіка буде такою, що ціна на землю буде економічно вигідними для певних категорій людей, щоб її продавати.

Для чого потрібен вільний обіг сільгоспземель? Що змінитися в аграрному секторі та економіці загалом після запуску ринку землі?

Вільний обіг в першу чергу має забезпечити надходження додаткових інвестицій у аграрний сектор економіки, можливість с/г виробника або ж власника ділянки отримати такі інвестиції під заставу певних прав. Крім того, це надасть можливість землевласникам, які не можуть, не вміють, не хочуть працювати у агровиробництві, відчужити свої ділянки, а отриманий капітал направити в інші сфери економіки тощо.









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.