На главную страницу | Поиск по сайту | Написать письмо | Карта сайта |
|
|
СЕРГІЙ КАСЬЯНОВ. KSG AGRO
|
Українці тримають два фронти. «Хлопчики» на нулі, аграрії в полях. Про те, як живуть люди, котрі тримають продовольчий фронт – Сергій Касьянов, голова ради директорів KSG Agro.
Наскільки вплинула війна на діяльність компанії? Чи оцінювали збитки?
Повномасштабна війна поставила нас у ситуацію, коли ми отримали два фронти. Перший фронт - це армія, яка бореться з ворогом, а другий - це бізнес, який виробляє те, що необхідно людям: армії і всім нам. Сьогодні головне завдання українського бізнесу - зробити все можливе для нашої майбутньої перемоги.
KSG Agro поставила перед собою завдання докласти максимум зусиль для забезпечення безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції. Це дуже важливо, адже під час війни продовольча безпека є важливим елементом загальної системи безпеки в країні. KSG Agro - одна з найважливіших складових продовольчої інфраструктури прифронтової Дніпропетровщини, області, яка не тільки сама себе годує, а й може допомогти іншим регіонам України.
На щастя, незважаючи на близькість до прифронтової зони, господарства нашого холдингу, в тому числі свинокомплекс, не постраждали. Отже прямих збитків від воєнних дій не маємо. Але це не означає, що нам було легко. З початком війни наш агрохолдинг зіткнувся з невизначеністю. Всі попередні плани довелося скоригувати. У нашій компанії, як і в багатьох інших, найбільшим пріоритетом було забезпечити можливість безперебійної роботи. Для цього потрібно було вирішити багато соціальних і кадрових питань, адже велика кількість людей виїхала з країни. Тому ми почали відновлювати перервані ланцюжки постачання, канали збуту тощо. Почали тісніше співпрацювати з територіальними громадами та військовими адміністраціями, щоб забезпечити армію і тил усім необхідним.
Наскільки компанія готова до нового виробничого сезону, зокрема, до весняної посівної?
Ми повністю, стовідсотково готові до нового виробничого сезону в цілому та весняної посівної компанії, зокрема. Закуплені в повному всі товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), в тому числі дизельне паливо, мінеральні добрива, засоби захисту рослин.
Ми не бачимо проблем з погодними умовами. Опадів в метровому шарі – 200 мм, що повністю відповідає нормі. Озимі культури знаходяться в гарному та дуже гарному стані. На даний момент закінчується процес підживлення озимих – з 6,5 тис га під цими культурами підживлено 6 тис. га.
Як вирішуєте питання фінансування посівної?
В рамках відкритої кредитної лінії Таскомбанку та за рахунок власних коштів.
Які труднощі можуть виникнути додатково в ході підготовки до нового сезону?
Основними труднощами є кадрові питання. Відчуваємо нестачу механізаторів: укомплектованість цими спеціалістами складає 70%. Вирішуємо цю проблему, в тому числі за рахунок прийняття на роботу переселенців.
Оцініть рівень забезпечення матеріально-технічними ресурсами? Чи плануєте економити на добривах?
Ми повністю забезпечені матеріально-технічними ресурсами. При цьому плануємо економити на добривах, але не на шкоду планам, які поставлені на цей рік. Істотну частину добрив складатиме карбамід, оскільки азот у ньому дешевший, ніж в інших видах добрив. В цьому плані будем більш детальніше, ніж раніше, підходити до підживлення.
Структура посівних площ. Наскільки змінилася/зміниться через війну і обмеженість експорту.
В цьому році структура посівних площ суттєво змінилася. Загалом цього року наші посівні площі складають 16,5 тис. га. З них 6,5 тис. га виділено під озимі культури: пшениця – 3 100 га, рапс – 2 130 га та ячмінь. Інші 10 тис. га – це 6,5 тис. га під соняшником та 3,5 тис. га під паром.
Основних змін дві. Перша – ніколи ми не мали такого обсягу посівних площ під паром. Друга – скорочення площ під озимими культурами – пшеницею та ячменем. Причина проста, в тому числі і через обмеженість експорту в умовах низьких цін. Якщо соняшник можна використовувати для експорту у вигляді продукції з високою доданою вартістю – олії, то по пшениці та ячменю висока ймовірність потрапити у збитковість. Тому на цей рік за рахунок мінімізації витрат та оптимізації собівартості ставимо завдання по цим двом культурам вийти в нуль.
Які цілі компанії на 2023 рік.
Головне завдання бізнесу зараз - не отримання прибутку за будь-яку ціну, а збереження кваліфікованих кадрів і робочих місць, утримання заробітної плати на гідному рівні та надання додаткових соціальних пільг тим, хто їх найбільше потребує. Під час війни важко всім.
У своїй соціальній політиці KSG Agro зробила ставку на три речі. Перше - не скорочення, а навпаки, збільшення кількості робочих місць.
Друге - підвищення відповідно до інфляції та своєчасна виплата заробітної плати.
Третє - взаємодія з регіональною владою. З початком війни багато українців виїхали за кордон, але Дніпропетровщина також прийняла багато внутрішньо переміщених осіб. Ці люди потребують уваги не лише з боку держави, а й з боку промисловості. Ми допомагаємо їм з працевлаштуванням, вирішуємо проблеми з житлом. Запустили програму продовольчої допомоги сім'ям з дітьми, активно допомагаємо з постачанням свинини для української армії та медичних закладів Дніпропетровщини.
Які головні виклики для аграрного сектору загалом та компанії, зокрема, в 2023?
Сьогодні весь світ бачить стратегію ворога: позбавити українців світла і тепла шляхом атак на об'єкти критичної інфраструктури. Можна мати скільки завгодно продуманих бізнес-стратегій, ефективну логістику, клієнтську базу і талановитий персонал, але якщо у ваших будівлях або цехах немає електроенергії та інших базових ресурсів, все це в одну мить перестає бути актуальним.
Ми в KSG Agro не могли дозволити собі такої ситуації, враховуючи, що є соціально відповідальним бізнесом, від якого залежить продовольча безпека як Дніпровського регіону, де ми працюємо, так і країни в цілому.
Наша безперебійна робота у воєнний час стала можливою завдяки плану енерго- та ресурсонезалежності, який ми почали реалізовувати на початку 2022 року, ще до початку бойових дій. Ставки в нашому бізнесі високі, адже ми маємо справу з тваринами - свинями та поросятами, а вони потребують особливих умов, зокрема температурного режиму. Тому ми облаштували автономне електропостачання, що дозволило свинокомплексу працювати навіть у разі перебоїв з електрикою.
Ми подбали не лише про енергозабезпечення свинокомплексу, а й про критично важливу інфраструктуру села, де розташовані наші тваринницькі потужності. Йдеться, наприклад, про забезпечення альтернативним джерелом енергії системи водопостачання. Для її живлення ми встановили на насосній станції потужний дизель-генератор, що дозволяє всім жителям села, в тому числі і багатьом нашим співробітникам, мати воду навіть під час відключень електроенергії.
Стабільна робота свинокомплексу дає нам можливість ефективно допомагати збройним силам. Ми опікуємося солдатами, залученими до армії з територіальних громад, з якими співпрацює наш Благодійний фонд "Майбутнє". Забезпечуємо їх усім необхідним, насамперед бронежилетами та іншою амуніцією. Реагуючи на запити військових частин, адміністрацій та госпіталів, ми безкоштовно допомагаємо українським солдатам продуктами харчування.
До речі, з початку війни KSG Agro відвантажила продукції на суму понад 10 мільйонів гривень. Крім того, ми активно долучилися до програми виробництва тушонки для потреб армії, безкоштовно надавши 40 тонн м'ясної продукції.
Війна призвела до руйнування логістики та затримок у виконанні зобов'язань деякими нашими партнерами та постачальниками. Тому ми вирішили створити 3-місячний стратегічний запас сировини для виробництва комбікормів. Реалізувати це непросте завдання нам допомогла наявність у структурі вертикальної інтеграції власного комбікормового заводу. Ця конкурентна перевага працювала на нашу користь навіть у мирний час, адже комбікорми в Україні переважно іноземного виробництва. Після падіння гривні він став значно дорожчим.
Метою створення стратегічного запасу було забезпечення безперебійної роботи свинокомплексу з урахуванням ризику перебоїв у постачанні кормових інгредієнтів через тимчасовий розрив ланцюга поставок у воєнний час.
З початком війни ми вивели комбікормовий завод на максимальні потужності. Раніше в одну зміну він працював з обсягом виробництва 100 тонн комбікорму на добу. У воєнний час він працює у дві зміни з обсягом виробництва понад 200 тонн на добу. Крім того, ми забезпечили власну логістику, а точніше доставку власним автотранспортом преміксів, необхідних для комбікормів, від нашого постійного партнера - компанії Cargill, яка пішла нам назустріч і додатково збільшила ліміти відвантаження. Щомісячний обсяг поставок преміксів та спеціальних кормів для новонароджених поросят становить 160 тонн.
Завдання створення стратегічного запасу було виконано, тому ми підтримуємо запаси інгредієнтів для виробництва комбікормів на кілька місяців вперед: зернові (ячмінь, кукурудза, пшениця, тритикале, сорго, вирощені на власних полях), борошномельний білок (висівки, соєвий шрот, соняшниковий шрот, соєва макуха, олія) та премікси.
Довідка
KSG Agro. У 2001 створено перше підприємство групи – АТД «Дніпровський», із земельним банком близько 5 тис. га.
В різні періоди, які минули з того часу, земельний банк був різним, а наразі складає біля 20 тис. га. Враховуючи кліматичні особливості Дніпропетровського регіону, де сконцентровані господарства холдингу, рік від року кошик вирощуваних культур є стабільним: озимі - пшениця, ячмінь, рапс; ярові - соняшник та кукурудза, а також сорго, зимовий та яровий горох.
Історія свинарства KSG почалась у 2011 р., коли агрохолдинг придбав 50%-у частку у тваринницькому комплексі в с. Нива Трудова (Апостолівський район, Дніпропетровська область).
|
2002 -2024 © ООО «Аграрика» Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com, как на источник информации. |