На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес вітає рішення НКРЕКП щодо того, щоб залишити існуючий розподіл споживачів електроенергії на класи розподілу за рівнем напруги

У липні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг винесла на засідання проєкт постанови «Про затвердження Змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії». Він передбачав зміну порядку встановлення тарифів на розподіл електроенергії та скасування поділу споживачів на класи розподілу за рівнем напруги. За результатами розгляду зазначений Проєкт Постанови не був підтриманий НКРЕКП.

Так, експерти Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації зауважують, що зміна підходів до тарифоутворення та скасування поділу споживачів за класами напруги могли призвести до серйозних фінансових наслідків для низки підприємств України.

Адже відповідно до Додатку 31 до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії споживачі та оператори установок зберігання електричної енергії, в залежності від номінальної напруги отримуваної електроенергії, поділяються на 1 і 2 класи напруги. За інформацією компаній-членів Комітету Асоціації, відповідно до формул розрахунку тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, які визначені у Порядку, споживачі високовольтної електроенергії (27,5 кВ і вище) 1-го класу напруги сплачують за розподіл менше, ніж споживачі низьковольтної електроенергії 2-го класу.

В Україні діють два класи напруги, застосовні для систем розподілу електроенергії. Перший клас — це велика промисловість, яка споживає багато енергії, другий клас — всі інші. У різних країнах Європи кількість класів напруги є більшою і для кожного із них є свої тарифи на розподіл. Наприклад в Молдові, таких класів напруги три із відповідними тарифам на розподіл.

Більше того, у випадку скасування поділу споживачів на класи розподілу за рівнем напруги, споживачі високовольтної електроенергії були б змушені нести витрати, пов’язані з обслуговуванням низьковольтних споживачів, фактично, субсидуючи витрати споживачів 2-го класу. Такі додаткові витрати для промислових підприємств 1-го класу напруги орієнтовно могли складати до 26,1 мільярдів гривень на рік. Це не лише збільшило б операційні витрати компаній, але й значно б погіршило конкурентоспроможність української промисловості. Більше того, іноземні інвестори, які підключалися до високовольтних електромереж, розробляли свої бізнес-плани з урахуванням тарифу на послуги з розподілу електричної енергії для 1-го класу.

Водночас, скасування поділу на класи також не повною мірою узгоджується з Директивою (ЄС) 2019/944 Європейського Парламенту і Ради від 5 червня 2019 року про спільні правила внутрішнього ринку електроенергії та внесення змін до Директиви 2012/27/ЄС, яка передбачає 3 класи напруги — високий, середній та низький, що, як зазначають експерти Комітету Асоціації, дозволяє уникнути субсидіювання одних споживачів іншими та підтримує принцип «споживач платить за те, що споживає».

Тож, беручи до уваги переговори щодо вступу України до Європейського Союзу, бізнес вважає за необхідне вдосконалити систему класифікації споживачів за класами напруги, а не скасовувати її.

Відповідно, спільнота Європейської Бізнес Асоціації вдячна НКРЕКП за рішення не підтримувати скасування вище зазначених класів, водночас, будемо вдячні за спільну подальшу роботу над вдосконаленням системи класифікації!

08.08.2024


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.