На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

У І півріччі 2024 року зріс експорт українських продуктів харчування до країн ЄС та Африки – Інститут аграрної економіки

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5 % і склав 12451 млн дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2024 року складає 64 %, зауважив вчений.

За його словами, основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються три регіони — країни Європейського Союзу, Азії та Африки. У І півріччі 2024 року їх сумарна частка склала майже 94 % вартості українського експорту сільгосппродукції.

При цьому спостерігається нарощування поставок до Євросоюзу, який третій рік поспіль виступає головним ринком збуту, а також Африки, тоді як експорт продовольства в Азію знижується, зазначив Микола Пугачов.

Утримуючи позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції від початку повномасштабної агресії рф на території нашої держави, країни — члени Європейського Союзу за січень-червень 2024 року закупили понад 50 % українського продовольства — на 6285 млн дол. США, на 4 % перевищивши показник за відповідний період минулого року.

За І півріччя 2024 року країни Азії закупили українського продовольства на 3909 млн дол. США, що на 9 % менше, ніж за відповідний період 2023 року. Частка Азії за цей період склала понад 31 % від загального експорту аграрної продукції.

Обсяги експорту до країн Африки становили 1475 млн дол. США, перевищивши торішній показник у 1,7 разу. Частка цього регіону дорівнювала 12 % від загального експорту аграрної продукції з України.

За результатами І півріччя 2024 року рейтинг країн — імпортерів вітчизняної агропродукції зі значним відривом очолює Іспанія, якій було продано аграрної сировини і готових продуктів на суму 1518 млн дол. США. Це забезпечило їй частку в 12 % у географічній структурі нашого експорту.

Другу позицію, як і за підсумками всього минулого року, здійснивши закупівлі на суму 946 млн дол. США, утримує Китай, частка якого склала приблизно 8 %.

Туреччина, яка за обсягами закупівель українського продовольства традиційно входить до топ-3, забезпечила собі звичне третє місце, імпортувавши агропродукції на суму у 926 млн дол. США, тобто понад 7 % від загальної вартості.

Значну виручку українські експортери отримали також з Єгипту (910 млн дол. США), Нідерландів (831 млн дол. США), Польщі (733 млн дол. США), Італії (632 млн дол. США), Румунії (582 млн дол. США), Німеччини (471 млн дол. США) та Індії (351 млн дол. США).

Сумарно ці 10 країн забезпечили Україні 63 % доходів від зарубіжних поставок продукції агропромислового комплексу у І півріччі 2024 року.

Визначальними групами продукції в товарній структурі аграрного експорту України, як і раніше, виступають зернові культури (5264 млн дол. США), олії та жири (3079 млн дол. США), олійні культури (1061 млн дол. США), залишки і відходи харчової промисловості (821 млн дол. США), м’ясо та субпродукти (505 млн дол. США).

Разом вони забезпечили 86 % виручки від продажу вітчизняного агропродовольства на ринки країн світу.

При цьому у поточному році в грошовому виразі збільшується експорт м’ясопродуктів, олії, залишків та відходів, однак зменшилась виручка від продажів олійних, а рівень доходів від поставок зерна практично не змінився, зазначив науковець.

У 2024 році експорт та імпорт агропродовольчої продукції нашою країною синхронно зростають, однак досить повільними темпами. При цьому вони характеризуються фактично незмінною товарною і географічною структурою, що вже давно сформовані. Враховуючи наявні тенденції, за в цілому сприятливих кон’юнктурних факторів внутрішнього та глобального середовища Україна здатна зберегти показники зовнішньої аграрної торгівлі на рівні 2023 року. При цьому зниження темпів експорту наприкінці весни й на початку літа стало наслідком скорочення на внутрішньому ринку обсягів актуальної пропозиції доступної для реалізації продукції. Відтак ключовим аспектом на перспективу виглядає новий урожай базових сільськогосподарських культур та об’єктивний потенціал виробництва інших товарів, що визначать підсумковий експорт 2024 року, зауважив Микола Пугачов.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

23.07.2024


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.