На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Аграрії України просять пролонгувати вільний доступ на ринки ЄС

Всеукраїнська Аграрна Рада ініціювала звернення аграрної спільноти до європейської влади щодо збереження та продовження дії умов преференційної торгівлі між Україною та ЄС.

Відповідні листи від імені ГС «Всеукраїнський аграрний форум», до складу якої входять провідні аграрні асоціації, надіслані до голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту, членів Ради з питань сільського господарства та рибальства ЄС, а також до членів Союзу двох великих сільськогосподарських «парасолькових» організацій COPA і COGECA, які представляють найсильнішу групу інтересів європейських фермерів.

Раніше голова ВАР Андрій Дикун зустрівся із головою Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту Норберта Лінза для обговорення цього питання.

За словами пана Норберта Лінза абсолютна більшість членів Європарламента підтримує обраний для України курс лібералізації ринку ЄС, не дивлячись на усі складнощі, які виникають, зокрема для сусідніх країн із Україною, починаючи з Польщі.

Наразі чи не єдиним безпечним коридором для експорту аграрної продукції з України став напрямок кордонів з країнами ЄС, в тому числі для цілей транзиту. Саме відбудова нових шляхів транзитної логістики була одним з ключових факторів відчутного збільшення аграрного експорту в напрямку країн ЄС. Обсяги поставки аграрної продукції до ЄС збільшилися втричі, а частка ЄС у зовнішніх поставках аграрної продукції в 2022 році досягла рекордних 55% з урахуванням ймовірного транзиту.

Проте, в цілому за рік, експорт аграрної продукції все одно скоротився на $4,3 млрд або на 15,5%. Водночас, необхідно враховувати той факт, що український аграрний експорт 2022 року був сформований за рахунок рекордних показників виробництва сільськогосподарської продукції в 2021 році.

Наявні економічні факти і об’єктивні очікування свідчать про неминуче скорочення як виробничого, так і експортного потенціалу аграрної галузі України вже цього року. За результатами 2022 року обсяг виробництва с.-г. продукції в цілому скоротився на 30%. Згідно наявних прогнозів членів ГС «ВАФ» обсяг виробництва зерна в Україні в 2023 році становитиме близько 34–35 млн. тонн, що на 37% менше ніж в 2022 році та на 60% менше ніж в 2021 році. Також негативні тенденції скорочення виробництва збережуться і в інших секторах аграрної економіки.

«Надання підтримки з боку ЄС та запровадження преференційного режиму торгівлі, безумовно, є відчутними для аграрного сектору України. Водночас, відповідні заходи в умовах війни, на жаль, залишаються для галузі переважно реанімаційним інструментом. Зупинка або обмеження реанімаційних заходів в будь-якій формі прискорить падіння аграрної галузі з усіма негативними соціально-економічними наслідками», — йдеться у зверненні.

Організації-члени ГС «ВАФ» впевнені, що свідоме запровадження заходів, які будуть мати негативний вплив на виробничий та експортний потенціал України, також можуть нести в собі ризики геополітичного масштабу. Адже країна-агресор вже поточного сезону вийшла на 1 позицію в світі з експорту пшениці і соняшникової олії.

Враховуючи вище викладене, аграрії просять зберегти та продовжити дію умов преференційної торгівлі між Україною та ЄС щонайменше до кінця 2024 року, не допустити поглиблення кризи в агросекторі України та погіршення стану глобальної продовольчої безпеки.

27.01.2023


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.