На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

УЗА: немає жодних підстав для обмежень експорту пшениці на фоні рекордного врожаю

Україна в 2021 році отримала новий рекордний врожай за всю історію Незалежності — понад 107 млн т зернових та олійних культур. Також Україна отримала рекордний врожай пшениці в цьому році — 32,7 млн т. Як відомо, Україна споживає не більше 6–7 млн т пшениці на рік, а решту вимушена експортувати.

Нагадаємо, щороку напередодні нового маркетингового року Міністерство аграрної політики та продовольства України та учасники зернового ринку узгоджують граничні обсяги експорту пшениці, підписуючи відповідний Меморандум. Відповідно до Додатку до Меморандуму у 2021/2022 маркетинговому році планується експорт пшениці на рівні 25,3 млн т. Станом на 1 грудня 2021 року, Україна експортувала 14,5 млн т пшениці. Учасники ринку і надалі планують дотримуватись узгоджених дій, забезпечуючи продовольчу безпеку України.

Досвід попередніх років свідчить, що темпи експорту пшениці з України знижуються з початком нового календарного року, оскільки кон’юнктура світових ринків знижує конкурентоздатність вітчизняної пшениці. Окрім того, традиційно, експортери переорієнтовуються на експорт кукурудзи. Так, в період з січня до липня 2021 року, Україна експортувала близько 4 млн т пшениці, що є характерним для цього періоду. При цьому, минулого сезону, Україна навіть не досягнула граничного обсягу експорту пшениці в 17,5 млн т і він склав всього 16,6 млн т при виробництві 25,3 млн т.

В цьому році врожай пшениці більший за минулорічний на 7–8 млн т. З огляду на фізичні обмеження інфраструктури логістики та рекордний врожай кукурудзи, який сягнув 40 млн т, вітчизняним аграріям буде вкрай важко виконати погоджений граничний обсяг експорту пшениці 25,3 млн т. Таким чином, рекордний врожай пшениці гарантує продовольчу безпеку країни, оскільки Україна споживає не більше 20% вирощеної в цьому році пшениці.

Жодних підстав для можливого обмеження експорту пшениці немає, а такі інформаційні повідомлення на нашу думку є черговим витком інформаційної війни супроти нашої країни. Україна є важливим партнером в забезпеченні продовольчої безпеки на глобальному рівні. Експорт зерна дозволяє українським аграріям продати вирощений врожай і отримати доходи, а для країни забезпечити надходження валютної виручки та податків до бюджету. Будь-які обмеження експорту приведуть до того, що сільгоспвиробники не зможуть реалізувати вирощений врожай, не отримають доходів та зменшать посівні площі під відповідними культурами. Україна, в результаті, отримає зменшення врожаїв. Також це призведе до зниження інвестицій в зернову галузь.

Українська зернова асоціація разом з Мінагрополітики України тримає руку на пульсі експорту зерна та щомісяця аналізує темпи торгівлі. УЗА вкотре отримала підтвердження Мінагрополітики України, що жодних ризиків продовольчої безпеки України немає, а обмеження експорту зерна не плануються.


Довідково
Українська Зернова Асоціація (УЗА) — це об’єднання виробників, переробників та найбільших експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції. У 2020 році Україна експортувала зернових на суму $9,4 млрд.

Основною метою діяльності УЗА є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, створення необхідних організаційних, економічних, правових та соціальних умов в інтересах розвитку бізнесових структур ринку зерна в Україні.

23.12.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.