Равлики: як налагодити прибуткове виробництво та уникнути помилок
Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) 7 грудня 2021 року провела неформальну онлайн зустріч (мітап) «Равликові ферми та равликівництво: Кращі агропрактики».
Сергій Данилейко, власник господарства «Равлик 2016» з Полтавщини, поділився особистим досвідом в такій «екзотичній», але досить прибутковій справі вирощування середземноморських та африканських равликів
Серігй Данилейко є одним із піонерів професійного равликівництва: починав таку діяльність близько 7 років тому. Через відсутність необхідних знань і досвіду за перші три роки отримав збитки на загальну суму близько 100 000 євро. Випадково у літаку познайомився з польським підприємцем, який тривалий час займався таким бізнесом. Далі почалися польоти у Польщу практично кожні два місяці за новими знаннями та досвідом. І це допомогло досягти успіху! Нині ферма «РАВЛИК 2016» є прибутковим господарством, що має площу 2,5 гектари та потужністю в 70 тонн, а також переробний завод, який переробляє 5 тонн равликів на місяць. Поки що це єдина українська ферма равликів, яка має дозвіл на діяльність в Іспанії, має там власний склад. Ще два склади очікують свого відкриття в Італії та Франції. Пройшовши нелегкий шлях проб та помилок, відпрацювавши технології та модель ведення бізнесу у равликівництві, Сергій Данилейко тепер навчає інших виробників-початківців тонкощам цієї справи. На навчальному курсі «Як створити бізнес ферма з вирощування равликів продуктивністю 50 т/рік», створеному фермером, провчилося сотні людей. На базі господарства створено дослідницький центр. Серед значних здобутків: розробка та впровадження власного методу добування равликового муцину, якому немає аналогів у світі. «У равликівництві, одна помилка створює наступну, і в кінцевому результаті виробник-початківець отримує 100 % невдач, тому потрібно намагатися уникати помилок із самого початку, аби не усувати їх потім в процесі діяльності» зауважив пан Сергій. В умовах високої конкуренції в усіх сферах економіки, досягти успіху зможе лише той, хто експериментує, застосовує нові підходи, втілює в життя інноваційні ідеї та знаходить нові напрямки ведення бізнесу. «Ми і надалі плануємо рухатися тільки вперед та у найближчі роки стати відомим постачальником равликів у Європі. Адже, сьогодні в Україні є всі необхідні для цього ресурси», такі плани у Сергія Данилейко.
Всеукраїнська громадська організація «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» (НАСДСУ), обєднання сільськогосподарських дорадників та дорадчих служб, діяльність яких регулюється законом «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність». НАСДСУ та її члени регіональні дорадчі служби: активно збирають, просувають та пропагують використання сучасних технологій управління та виробництва на рівні ММСП, застосовуючи реалістичні та оптимізовані під конкретні групи методи впливу з метою досягнення максимально позитивного ефекту; впроваджують низку Проектів, пов’язаних із застосуванням сучасних підходів до агровиробництва на рівні ММСП та активно просувають і пропагують такі методи як у мережі Інтернет, так і завдяки демо-показам.
08.12.2021
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119