У січні-вересні 2021 року експорт м’ясопродукції збільшився на 21 % внаслідок зростання зарубіжних поставок м’яса птиці – Інститут аграрної економіки
У січні-вересні 2021 року експорт продукції м’ясної групи збільшився проти відповідного періоду 2020 року з 488 млн дол. США до 593 млн дол. США, поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.
За дев’ять місяців 2021 року найбільше продукції цієї групи на 135 млн дол. США (22,8 %) придбала Саудівська Аравія.
На другому місці Нідерланди із часткою у 16,1 % у загальному обсязі закупівель.
Значно менші закупки здійснюють Китай (6,3 %), Словаччина (4,8 %), ОАЕ (4,3 %), Азербайджан, Казахстан і Білорусь (по 3,7 %).
Загалом до названих країн експортується близько 2/3 м’ясопродукції у грошовому обсязі, поінформував науковець.
Вирішальним чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці, здебільшого курятини, зазначив він. Ця тенденція зберігається вже кілька років.
За січень-вересень 2021 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 20 % з 420 млн дол. США торік до 504 млн дол. США при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 324 тис. т до 331 тис. т.
Враховуючи актуальні тенденції, в нинішньому році можливе чергове оновлення рекорду експорту м’яса птиці нашою країною, підсумував Богдан Духницький.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
22.11.2021
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119