На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Як знизити ажіотаж на ринку перевезень - Юрій Щуклін

Англійські аукціони на зерновози «Укрзалізниці» в системі «Прозорро.Продажі» стали фактором подорожчання перевезень у піковий сезон, — Радник Глави Правління «Укрзалізниці»
«Укрзалізниця», власники приватних вагонних парків та виробники зернових вантажів прийдуть до нового формату економічних відносин, які дозволять рівномірно розподілити перевезення зерна до морських портів протягом сезону. В рамках нового формату взаємин, необхідно буде відмовитися від проведення англійських аукціонів у системі «Прозорро. Продажі» на перевезення у зерновозах «Укрзалізниці» та створити нову платформу, де будуть відкриті дані про перевізні потужності державного та приватних перевізників та буде можливість раннього бронювання вантажних перевезень.
Таку думку висловив експерт ринку логістики, член логістичного комітету ЄБА та Радник Голови Правління «Укрзалізниці» Юрій Щуклін.
Він аргументує, що сам принцип надання на аукціон обмеженого ресурсу (7 тис. вагонів «Укрзалізниці»), який користується попитом, сприяє різкому подорожчанню цих вагонних лотів у піковий сезон. Наприклад, у період з 22 жовтня вартість оренди вагона УЗ подорожчала у шість разів у порівнянні з початком жовтня. При цьому зростання вартості вагонів УЗ стимулює приватні вагонні парки до підвищення цін, що призводить до вимивання оборотних коштів у виробників зерна.
- Події останнього тижня жовтня підштовхнули до необхідності виробити новий формат відносин, які дозволять кожному учаснику логістичного ланцюжка бути впевненим у майбутньому. Вантажовласник хоче бути впевнений, що він перевезе свій вантаж і йому не доведеться переплачувати у шість разів. Перевізники хочуть бути впевнені, що вони будуть працювати не тільки до Нового року, а вони отримають вантаж для свого транспорту до кінця маркетингового сезону. Новий менеджмент «Укрзалізниці» готовий стати арбітром ринку та впровадити інструменти, які дадуть змогу стабілізувати баланс попиту та пропозиції та створити умови цивілізованого експорту зерна, — упевнений Радник Голови Правління УЗ.
Юрій Щуклін наголосив, що стрімкому подорожчанню вагонів у жовтні сприяло прагнення перевізників, виробників сільгоспкультур та трейдерів виконати всі свої постачання в один календарний місяць, без урахування дій інших сторін та можливих наслідків.
- Проблема не лише в обмеженій пропускній спроможності залізниці та недоступності інформації про доступні перевізні потужності «Укрзалізниці». Виробники, трейдери укладали форвардні контракти на власний розсуд. Кожен запланував на жовтень вивезти максимальні обсяги, і таким чином усі вони запланували понад 6 млн тонн. Крім того, погода внесла корективи: збиральна кампанія кукурудзи стартувала не 1-го, а 18-го жовтня. І всі вони кинулися вивозити ці обсяги за 10 днів жовтня, що залишилися, а це фізично неможливо виконати, — констатує Юрій Щуклін. — Коли я розмовляю з бізнесменами, мені відповідають: це конкуренція, ми конкуруємо один з одним і хочемо якнайшвидше вивезти вантаж на експорт. Так, це їхнє право. Але тепер за право виконати контракт вони розлучаються із величезними грошима. І рекордний урожай у підсумку спричиняє розорення виробників.
Радник Голови Правління «Укрзалізниці» акцентує, що ринок гостро потребує чотирьох складових: відкритості даних, взаємної відповідальності учасників логістичних процесів, раннього планування перевезень та нової спільної платформи, де має відбуватися розподіл провізної й пропускної спроможності та вагонів усіх парків, як «Укрзалізниці», так і та приватних.
- По-перше, потрібно зараз зробити доступним парк «Укрзалізниці» на будь-який горизонт планування для виробників зерна та елеваторів, та показати ринку, що листопад — не останній місяць відвантаження. Потрібно дати можливість виробникам та трейдерам перенести свої відправлення на пізніший термін. По-друге, доцільним кроком буде припинити практику англійських аукціонів (на підвищення ціни) у цих умовах. Практика показала, що торгівля обмеженим ресурсом (вагонами «Укрзалізниці») лише стимулює зростання цін. Потрібна інша відкрита платформа, де будуть державний перевізник, і приватні парки, і покупці, і продавці. Для цього прямо зараз МІУ спільно з Міністерством цифрової політики необхідно розпочати створювати відповідні технологічні рішення та правову базу під них, до ухвалення Закону «Про транспорт» та імплементації Директив ЄС з анбалдингу «Укрзалізниці». Новий топ-менеджмент «Укрзалізниці» готовий до впровадження змін. Саме зараз є можливість запровадити нові засади розподілу потужностей перевезення зерна, які сприятимуть відкритим та взаємовигідним відносинам усіх учасників ринку", — сказав Юрій Щуклін.

04.11.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.