Індекс продовольчих цін ФАО продовжує зростати у вересні
Очікується, що світове виробництво зернових буде відставати від світового споживання, незважаючи на рекордний за весь час показник
Світові ціни на продовольство зросли у вересні через погіршення умов постачання та високий попит на такі основні продукти, як пшениця та пальмова олія, йдеться у доповіді, опублікованій сьогодні Організацією Обєднаних Націй (ООН).
У вересні Індекс продовольчих цін ФАО у середньому становив 130,0 пункту, що на 1,2 відсотка більше, ніж у серпні, та на 32,8 відсотка вище, ніж у вересні 2020 року. Індекс відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найпопулярніші продовольчі товари.
Індекс цін ФАО на зерно у вересні збільшився на 2,0 відсотка у порівнянні з попереднім місяцем, а світові ціни на пшеницю зросли майже на 4%, що на 41% вище, ніж роком раніше, що зумовлено посиленням експорту на тлі високого попиту. Світові ціни на рис також зросли у вересні, тоді як ціни на кукурудзу збільшились на помірні 0,3 відсотка, що у середньому на 38 відсотків вище у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, оскільки покращення світових перспектив врожаю та початок збирання врожаю у Сполучених Штатах Америки та Україні значною мірою протидіяли наслідкам, викликаним збоєм у роботі портів, повязаним з ураганами в США.
«Серед найважливіших зернових культур найближчими тижнями пшениця буде в центрі уваги, оскільки попит потрібно перевірити на тлі швидкого зростання цін», зазначає Абдольреза Аббассіан, старший економіст ФАО.
Індекс цін ФАО на рослинну олію зріс на 1,7 відсотка за місяць та приблизно на 60 відсотків з вересня 2020 року оскільки міжнародні ціни на пальмову олію досягли 10-річних максимумів через значний світовий попит на імпорт та занепокоєння щодо нестачі робочої сили мігрантів, що впливає на виробництво в Малайзії. Світові ціни на рапсову олію також помітно подорожчали, тоді як котирування соєвої та соняшникової олій знизилися.
Індекс цін ФАО на молочні продукти з серпня збільшився на 1,5 відсотка, оскільки стійкий світовий попит на імпорт та сезонні фактори в Європі та Океанії збільшили міжнародні котирування на всі молочні продукти, особливо на вершкове масло.
Індекс цін ФАО на цукор був на 0,5 відсотка вищим у порівнянні з попереднім місяцем і на 53,5 відсотка у порівнянні з минулим роком підкріплений несприятливими погодними умовами та підвищенням цін на етанол у Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі. Уповільнення світового попиту на імпорт та гарні перспективи виробництва в Індії та Таїланді стримували тиск угору.
Індекс цін ФАО на м’ясо у вересні практично не змінився у порівнянні з попереднім місяцем і збільшився на 26,3 відсотка в річному вимірі. Котирування яловичини та великої рогатої худоби зросли через обмеженість пропозиції, тоді як пропозиції щодо м’яса птиці та свинини скоротилися на тлі значних світових обсягів пропозиції перших та зниження попиту других в Китаї та Європі.
Рекордний обсяг виробництва зернових у 2021 році все ще нижче потреб споживання
Світове виробництво зернових у 2021 році, як очікується, досягне рекордних за весь час 2 800 мільйонів тонн, але ця цифра все ж менша, ніж очікувані потреби в споживанні в маркетинговому сезоні 20212022 років, йдеться у новому Зведенні пропозиції зернових та попиту на зернові ФАО.
За прогнозами ФАО врожай пшениці досягне 776,7 мільйона тонн у 2021 році, при цьому очікувані більші врожаї у Східній Європі та Австралії компенсують погоду та скорочення виробництва, орієнтоване на посадку, передбачене в Канаді та Російській Федерації. Прогноз світового виробництва кормового зерна зараз зафіксований на рівні 1 504 мільйонів тонн, при цьому світові врожаї сорго та ячменю збільшуються швидше, ніж врожаї кукурудзи. Світове виробництво рису прогнозується на рівні 50 мільйонів тонн, що є новим рекордом, який в першу чергу відображає більш позитивні очікування від основного врожаю Індії.
Водночас, світовий обсяг використання зернових у 20212022 році прогнозується на рівні 2 811 мільйонів тонн, що на 1,8% більше, ніж у попередньому сезоні. Це спричинено очікуваним значним збільшенням використання пшениці для корму худоби, що частково обумовлено тенденцією високих цін на кормове зерно.
Отже, очікується, що співвідношення світових запасів зернових до споживання у 20212022 роках становитиме 28,4 відсотка, у порівнянні з 29,2 відсотка у попередньому році, але все ще свідчить про загальний комфортний рівень.
Зведення пропозиції зернових та попиту на зернові ФАО також містить останні прогнози ФАО щодо світової торгівлі зерновими на 20212022 роки, які вказують на 0,3-відсоткове скорочення у річному обчисленні до 473,2 млн тонн, що зумовлено переважно меншими обсягами, передбаченими для торгівлі ячменем та кукурудзою.
07.10.2021
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119