На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

«Аграрний» ПДВ, перший хакатон та інші події становлення агросектору за 30 років незалежності

1992-го — перше представництво BASF в Україні
1998-го — «Аграрний» ПДВ
2021-го — створення й запуск платформи Агро Варта та рекордний врожай зернових

Торік український АПК, не зважаючи на карантин та стресові погодні умови, зумів наростити обсяги експорту на $55 млн. Щороку врожаї по різних культурах демонструють рекордні показники. Українська аграрна продукція цінується по всьому світу. Тож експерти департаменту BASF Agricultural Solutions до 30-річчя незалежності України вирішили зробити ретроспективу та згадати, як розвивалася сфера, які були досягнення та який шлях здолало сільське господарство до сучасних рекордів.
«‎Українські агровиробники сьогодні без сумніву на передовій світового аграрного ринку. Вони охочі до знань і нових технологій, тестують на полях інноваційні препарати, діляться досвідом і вміло поєднують традиції та інновації. А українська агронаука вже давно стала важливою частиною світового прогресу. Вчені з України сильні в селекції нових врожайних фруктів та овочів, розробляють стійкі сорти бобових та зернових. Наприклад, пшениці, яка незабаром також з’явиться в нашому портфелі. Тож досягнення українців в агросекторі були, є та завжди будуть у майбутньому, адже це закладено в ДНК агровиробників»‎, — прокоментував Маттіас Хорш, директор з маркетингу департаменту BASF Agricultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу.

1992 рік. На ринку України з’явилося представництво BASF
Одразу за рік після незалежності в Україні запрацювало відкрите представництво BASF SE. Головний офіс розміщувався в Києві. Представництво стало однією з перших місій великих західних концернів у нашій країні. Наразі компанія BASF в Україні має 160+ співробітників, програму селекції озимої пшениці та 4 агроцентри.

1996 рік. Реформа агросектору
Колишні колгоспні землі було розпайовано між селянами, що працювали на них. На той момент на території України працювало 10 тис. колгоспів і 2 тис. радгоспів. Їх повністю реформували. Це запустило агроринок, з’явилися приватні підприємства, компанії-виробники, експортери та імпортери продукції.

Кінець 1990-х. Перша спеціалізована виставка «Агро»
Перші аграрні виставки нагадували радянські експозиції «досягнень с/г» та поєднували виробників з галузей рослинництва, тваринництва та агротехніки в с. Чубинському під Києвом. З часом виставок стало більше, додалися профільні події, дискусії, платформи. А сьогодні найперша виставка «Агро» проводиться в Києві на території ВДНГ та вміщує паралельно 12 вузькопрофільних івентів.

1998 рік. «Аграрний» ПДВ
З 1998 року для агросектору діяв спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість. Це дозволяло акумулювати кошти з ПДВ на спеціальних рахунках для власних потреб виробників.

2005 рік. Напівкарликовий сорт пшениці «Фаворитка»
2005-го
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України презентував напівкарликовий сорт пшениці «Фаворитка». У ньому розкрився генетичний потенціал продуктивності культури на 25–30 % і це визначило основи «зеленої революції» в Україні. У подальші роки науковці створили інші напівкарликові сорти Смуглянка, Золотоколоса, Астарта, які й зараз дають високий врожай і конкурують з іноземними аналогами.

2008 рік. Україна вступає в СОТ
Зважаючи, що агропродукція завжди становила значну частку експорту, вступ до Світової організації торгівлі гарантував українським аграрним виробникам міжнародно-правовий захист від недобросовісної конкуренції на світовому та регіональних ринках. Також розширив можливості для розвитку бізнесу й заклав основи зон вільної торгівлі з низкою країн.

2015 рік. Перший хакатон для агростартапів
2015-го
відбувся перший хакатон, на якому свої ідеї презентували кілька десятків розробників з усієї України. 2016-го українські стартапи почали виходити за кордон: першими свої ідеї польським та європейським інвесторам представили BIOsens (портативна лабораторія, яка, зокрема, визначає вміст мікотоксинів у зернових культурах), UA-Robotics EcoBox (пристрій, що автоматизує і прискорює зростання рослин) та Kray Technologies (дрон, що може обробляти поля і вносити ЗЗР). За 6 років кількість агростартапів рекордно виросла.

2018 рік. Виведення на ринок власного насіння BASF
2018-й
відзначився для українських аграріїв ще й пропозицією власного насіння ріпаку BASF. До портфоліо увійшли стійкі гібриди озимого та ярого ріпаку для традиційної та Clearfield® технології вирощування.
Також цього року на ринку України з’явилося унікальне цифрове рішення — xarvio™ Digital Farming Solutions, що оптимізує сферу рослинництва. Продукти xarvio™ — SCOUTING, FIELD MANAGER та HEALTHY FIELDS використовують аграрії у понад 100 країнах світу. xarvio™ FIELD MANAGER користуються 60 000 агровиробників (загальна площа понад 7 млн га) у 17 країнах, а xarvio™ SCOUTING використовують у своїй роботі понад 4 млн аграріїв та консультантів. Низка рішень відтепер доступна українським аграріям.

2019 рік. Поява на українському ринку насіння соняшнику BASF
Компанія BASF вивела на ринок насіння соняшнику і доповнила наявний ряд продукції для цієї культури. Це дозволило розширити виробникам соняшнику по всій Європі ще більше портфоліо сільськогосподарських рішень.

2020 рік. Земельна реформа
У березні 2020-го Верховна Рада України прийняла Закон, який має на меті запустити обіг землі с/г призначення в Україні. Закон набрав чинності з 1 липня цього року.

2021 рік. Рекордний врожай зернових
1991 року українські агровиробники зібрали 38,7 млн тонн зерна. Через 30 років за прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA) цьогорічний врожай зернових в Україні може сягнути рекордних 75,8 млн тонн. Це — практично вдвічі більше ніж на початку шляху незалежності.

2021 рік. Створення й запуск платформи Агро Варта
Департамент BASF Agricultural Solutions разом з іншими компаніями та Європейською Бізнес Асоціацією став частиною масштабного проєкту «Агро Варта». Ініціатива спрямована на формування культури відповідального поводження з тарою з-під засобів захисту рослин. Першим кроком проєкту став запуск електронної платформи. На спеціальному сайті українські аграрії можуть залишати заявки на безплатне вивезення та утилізацію каністр.
Україна №1 у світі за рівнем експорту олії, входить у трійку лідерів за обсягами експорту зернових, забезпечує ЄС ріпаком і ріпаковою олією. Мало того, сучасний агросектор нашої країни крім бюджетонаповнюючої сфери може допомогти зробити вагомий внесок у розв’язання світової проблеми голоду. Адже український потенціал агровиробництва суттєво перевищує потреби внутрішнього ринку. А застосування новітніх технологій, якісних препаратів і насіння можуть узагалі дати надпотужний результат для розвитку сфери. Бо українські агровиробники не лише за останні 30 років, але за всю свою історію навчилися ефективно зрощувати та зростати!

Про підрозділ Agricultural Solutions компанії BASF
Зі швидко зростаючим населенням світ все більше залежить від нашої здатності розвивати і підтримувати стале сільське господарство та здорове навколишнє середовище. Працюючи з фермерами, фахівцями з питань сільського господарства, експертами по боротьбі зі шкідниками та іншими об’єктами, ми повинні допомогти зробити це можливим. Ось чому ми інвестуємо в потужний науково-дослідницький і великий портфель, який включає насіння і його особливості, хімічний і біологічний захист сільськогосподарських культур, управління ґрунтом, здоров’я рослин, боротьбу зі шкідниками та цифрове сільське господарство. За допомогою експертних груп в лабораторіях, на полях, в офісах і на виробництвах ми об’єднуємо інноваційне мислення і практичні дії, щоб створювати ідеї реального світу, які працюють для фермерів, суспільства і планети. У 2019 році обсяг продажів нашого підрозділу склав 7,8 млрд євро.

Про концерн BASF
У BASF ми створюємо хімію для сталого майбутнього, поєднуючи економічний успіх із захистом довкілля та соціальною відповідальністю. Близько 110 000 співробітників BASF роблять свій внесок в успіх клієнтів концерну практично в кожному секторі та практично в кожній країні світу. Наш продуктовий портфель складається з 6 основних сегментів: хімікати, матеріали, промислові рішення, технології для обробки поверхонь, харчування та догляд, рішення для сільського господарства. У 2020 році обсяг продажів концерну склав 59 млрд євро. Акції BASF торгуються на фондовій біржі у Франкфурті (BAS), а також у вигляді американської депозитарної розписки (BASFY) в США.

25.08.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.