Лібералізація застосування РРО. Нюанси Закону №1071-ІХ
В.о. начальника Південного управління Офісу великих платників податків ДПС Наталя Гулакова звернула увагу платників податків на низку змін, які передбачено Законом № 1071-ІХ (Законопроект № 4439д) щодо лібералізації застосування РРО.
Отже, з 1 січня обов’язкове застосування РРО для лікарських та медичних засобів, складної побутової техніки та ювелірних виробів. Це, як зазначила керівник Південного управління, так звані, ризикові види діяльності. "Такі види діяльності обґрунтовані високою прибутковістю предметів торгівлі (побутова техніка, ювелірні вироби), їх небезпекою при неконтрольованому обігу (ліки). При цьому тіньовий обіг таких товарів створює нечесну конкуренцію для легального бізнесу, який створює робочі місця та сплачує податки. Таким чином, йдеться не про захист бізнесу від контролюючих органів, а про захист легального бізнесу від нечесної конкуренції з боку «тіньовіків»", підкреслила очільниця відомства. Крім того, Наталя Гулакова звернула увагу на те, що інформація щодо закриття аптек, внаслідок прийняття правил РРО при продажу лікарських/медичних засобів, не відповідає дійсності. Кількість відкритих/закритих аптек знаходиться на одному рівні до моменту і після введення РРО. Разом з тим, для інших ризикових видів діяльності (реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастин та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів, та туристичних агентств необхідність) застосування РРО відтерміновується до 01.01.2022 року. «Для всіх платників другої-четвертої групи застосування реєстраторів розрахункових операцій також переноситься на 01.01.2022 року», додала керівник. Також в.о. начальника Південного управління Офісу великих платників податків ДПС з’акцентувала на тому, що Законом № 1071-ІХ лібералізуються штрафні санкції, а саме, прибрано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО. Законом також скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю (КЕШБЕК). Наталя Гулакова наголосила на тому, що, відповідно до Закону щодо лібералізації застосування РРО, надання дистанційної послуги (з оплатою виключно в безготівковій формі) може здійснюватися без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Наприкінці керівник Південного управління Офісу великих платників податків ДПС зазначила, що нововведення у сфері застосування РРО, які передбачено Законом № 1071-ІХ (Законопроект № 4439д) щодо лібералізації застосування РРО, створюють незручності лише для тих представників бізнесу, що ведуть свою діяльність у «тіні», або взагалі виступають прикриттям для великого бізнесу, оскільки радикально підвищує для них ризики продажу товарів без декларування реального доходу. Натомість, для чесного бізнесу зміни незначні. "До того ж, у порівнянні з «залізним» класичним РРО програмне РРО є простішим в роботі та цілком безкоштовним", додала в.о. начальника Південного управління Офісу великих платників податків ДПС Наталя Гулакова. Нагадаємо, що відеоурок з реєстрації програмного РРО можна знайти на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html".
12.12.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119