Представники Мінекономіки взяли участь у конференції щодо розвитку молочної галузі України
12 листопада відбулася онлайн конференція «Лідери разом» за організації компанії «Данон» з метою обговорення актуальних питань молочної галузі. Серед запрошених спікерів від Мінекономіки заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, заступник директора департаменту аграрної політики Олена Альшанова, керівник експертної групи у сфері безпечності харчових продуктів Наталія Щирова.
«Уже досить довгий період відбувається трансформація молочної галузі, зокрема, щодо виробництва молока, переробки та виробництва молочних продуктів. Українець, як кінцевий споживач, розраховує мати максимальне поєднання якості та ціни продукції, і Мінекономіки, в свою чергу, бере активну участь у досягненні цієї мети. В першу чергу йдеться про державну підтримку виробництва безпечного молока, як сировини, забезпечення державного контролю за виробництвом молока та молочної продукції, а також інтеграцію України у міжнародну торгівлю», зазначив заступник Міністра тарас Висоцький.
Одним із інструментів розвитку української молочної галузі є низка програм державної підтримки, які функціонують уже декілька років та будуть продовжені в наступні періоди. Для підтримки дрібних виробників, сімейного фермерства, підвищення кількості та якості молока держава надає фінансову допомогу на розвиток племінного поголів’я, компенсує будівництво і реконструкцію тваринницьких комплексів та надає дотації сімейним фермерським господарствам.
Україна продовжує оновлювати національне законодавство наближаючи його до вимог європейського, в тому числі і в питанні державного контролю за виробництвом молока і молочної продукції. Низка профільних законодавчих та підзаконних актів уже прийняті та продовжують прийматися на рівні Уряду і відповідних наказів Мінекономіки. Зокрема, значно змінилися підходи щодо відповідальності операторів ринку харчових продуктів як виробників сирого молока, так і переробників стосовно забезпечення безпечності та якості молока під час виробництва, зберігання, транспортування та переробки.
Крім того, стимулюючим фактором нарощування виробництва та покращення якості молока є присутність на міжнародних ринках. Перспективним для відкриття нових ринків, диверсифікації товарів та нарощування обсягів експорту може стати оновлення торгового блоку Угоди про асоціацію України з ЄС. Переговори щодо цього питання заплановані на початок 2021 року.
13.11.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119