На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

«Біологічний метод захисту рослин: практика застосування і перспективи для України» - засідання Президії НААН

11 листопада під головуванням президента НААН Ярослава Гадзало відбулось засідання Президії НААН. На порядок денний роботи Президії було винесене питання «Біологічний метод захисту рослин: практика застосування і перспективи для України». Враховуючи проблему збільшення об’ємів використання хімічних пестицидів, яка має негативний вплив на навколишнє середовище, в тому числі — на корисних комах і мікробіоту, розгляд цього питання на порядку денному Президії є актуальним і цілком закономірним.

Свого часу Україна займала провідне місце щодо масштабів застосування біометоду в захисті рослин від шкідників та хвороб. У державі функціонувало понад 300 біолабораторій. Обсяги використання біометоду досягали 11 млн. га, що склало біля 27 % від загального обсягу застосування засобів захисту рослин. Тобто, свого часу було створено значний науково-технічний потенціал, збереження і відродження якого стало важливою задачею Академії, — зазначив у вступній промові головуючий, президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.

Сьогодні, в контексті сталого розвитку держави, екологізація землеробства набуває першочергового значення, і це знайшло відображення у більшості програм наукових досліджень Академії. Так, за напрямом «Біотехніка», наразі виконується ПНД 10 «Наукові основи біотехнологічних систем виробництва і землеробства». Головною установою програми є Інженерно-технологічний інститут «Біотехніка» НААН, — підкреслив головуючий.

Учасники Президії розглянули питання стану та подальших перспектив біологічного методу захисту рослин у державі, підкресливши, що цей напрям є важливим і необхідним механізмом розвитку екологоспрямованих систем землеробства. Було зазначено, що нині ринок України значно поступається ринкам світових лідерів — частково це можна пояснити диспаритетом цін і відсутністю механізмів, які на державному рівні обмежують використання хімічних засобів або заохочують використання біологічних.

До доповіді було запрошено Крутякову Валентину Іванівну, директора Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» НААН, який, за визначенням головуючого, є головною установою програми «Наукові основи біотехнологічних систем виробництва і землеробства» та провідною державною науково-дослідною установою з розробки наукового та інженерно-технологічного забезпечення виробництва і застосування біологічних засобів захисту рослин.

часники засідання взяли активну участь у обговоренні доповіді Валентини Іванівни. В цілому, вважають вони, розвиток ринку біоагентів в Україні відбувається хаотично: не створені правила і не оформлені законодавчо критерії, що визначають якість препаратів, відсутні регіональні лабораторії, які здійснюють перевірку бактеріальних препаратів на якість і титр, не визначена юридична відповідальність виробників за якість препаратів, відсутній державний контроль за їх використанням.

Що потрібно зробити для вирішення таких непростих нагальних питань — ця тема стала предметом обговорення та конструктивних дискусій учасників Президії.

12.11.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.