На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Забезпеченість грунтів продуктивною вологою для сівби та росту і розвитку озимих є достатньою

Протягом останнього тижня майже на всій території країни пройшли дощі різної інтенсивності, місцями у вигляді злив. Так, у Вінницькій області за добу (01.10) випало 21,5 мм опадів, у Львівській (26–29.09) — 50,8 мм, у Житомирській (28–30.09) — 12 мм, у Херсонській (30.09) — 10,2–20,7 мм, у Київській — 9,8 мм, у Харківській (22–28.09) — 1–15 мм. Ці опади суттєво покращили ситуацію з вологозабезпеченням грунту на посівах. Забезпеченість грунтів продуктивною вологою на більшості території країни для сівби та нормального росту і розвитку рослин озимих культур зараз вже є достатньою.

Більшість господарств проводили сівбу озимих культур у сухий грунт з надією на опади у жовтні. Озимі зернові культури (пшениця, жито, тритикале, ячмінь, ріпак), які посіяно до 18 вересня, зараз знаходять у фазі «сходи — два листки». Стан посівів переважно добрий та задовільний. Сходи рослин, висіяних у третій декаді вересня, із-за низької забезпеченості грунту вологою та зниження нічних температур до 3–50С з’являються нерівномірно і досить повільно.

У третій декаді вересня в Україні продовжувала утримуватись тепла та бездощова погода. Середня температура повітря була вищою за норму на 5–7 0С і становила 14,0−20,8 0С. Максимальна температура повітря в самі теплі дні підвищувалася до 24−30 0С, на поверхні ґрунту до 48−51 0С, мінімальна — в останні дні знижувалася до 4−15 0С, на поверхні ґрунту до 1−7 0С.

За даними Укргідрометеоцентру станом на 20 вересня суми ефективних температур повітря вище + 50С, що накопичилися з початку вересня, перевищували середні багаторічні показники на 30–75 0С, і по агрокліматичних зонах становили: у Степу — 270–335 0С, за середньої багаторічної норми — 215–2600С; Лісостепу — 230–280 0С (180–205 0С); на Поліссі — 210–240 0С (180–185 0С).
У цьому році погодні умови для формування ресурсів вологи у грунті для сівби озимих культур під урожай 2021 року склалися вкрай несприятливі. Упродовж серпня та вересня на більшій частині території країни утримувалась аномально суха, із суховійними явищами, погода. За даними Украгрометеоцентру кумулятивна кількість опадів за період з 1-го серпня по 20 вересня (період накопичення та формування вологозапасів ґрунту під посів озимини) на більшій частині території країни не перевищила 10–30 % норми, що менше, ніж під час посухи 2015 року. У вересні (за винятком західних областей та деяких районів північних областей, де опадів також було менше норми) ефективних дощів на території країни не було зовсім. Тривалість періоду без дощів досягла у більшості областей 50–60 днів.

Дощі, які пройшли у кінці другої декади вересня у Чернігівській, Сумській, східних районах Київської області, дещо пом’якшили посушливі явища, проте, їх кількість була недостатньою для покращення ситуації. За експертною оцінкою на 60–70 % площ, призначених під сівбу озимини, волога у верхніх шарах ґрунту (0–10 см та 0–20 см) була майже відсутня або відсутня зовсім, лише на 10–15 % площ у західних областях країни запаси вологи оцінювалися як достатні для сівби, проростання зерна та утворення сходів. Погодні умови були сприятливі для висихання насіння зерна кукурудзи, бобів сої, збору врожаю пізніх сільськогосподарських культур.

За таких агрометеорологічних умов відбувається прискорене дозрівання пізніх культур. Посіви сорго зернового переважно у доброму стані і 80–85 % зерен у волоті дозріло. Спостерігається відтік поживних речовин із листків та стебел у зерно, що проявляється у пожовтінні стебла і листкового апарату практично по усій довжині рослини. Висота рослин становить від 102 до 123 см, довжина волоті — 23–31 см, вологість зерна у волоті — 20–25%, тому на окремих площах, відведених під ранньостиглі сорти та гібриди, розпочали скошування сорго у валки, а іноді й підбір і обмолот валків.

Посіви сої сортів ранньої і середньої груп стиглості уже обмолочено. Пізньостиглі сорти сої перебувають на стадії господарської стиглості або достигання.

Рослини кукурудзи ранньостиглих гібридів проходять у своєму розвитку фазу повної фізіологічної стиглості зерна та відмирання рослин. Вологість зерна становить 14 — 15%.

Соняшник перебуває у фазі «повна стиглість» і на більшості площ уже зібрано врожай. Вологість насіння залежно від групи стиглості варіює від 7–8 до 11%. Урожайність у середньому становить від 2,5 до 3,5 т/га.

08.10.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.