У вересні Управлінням оперативного реагування Держрибагентства викрито порушень на понад 1 млн грн збитків
Протягом вересня 2020 року Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» викрито 11 порушень природоохоронного законодавства. Так, складено дев’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) та два за ст. 881 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформлено один акт виявлення і вилучення майна, власник якого не встановлений.
Найбільшу кількість порушень зафіксовано у Київській області. Також факти порушень природоохоронного законодавства фіксувалися на території Одеської, Черкаської та Полтавської областей.
В рамках проведених рибоохоронних заходів у порушників протягом місяця вилучено 40 од. заборонених знарядь лову та 500 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1 078 612 грн.
Для прикладу, 10 вересня під рейду на Дністровському лимані, поблизу с. Роксолани Овiдiопольського району Одеської області, Управлінням оперативного реагування Держрибагентства викрито грубе порушення Правил промислового рибальства. В ході рибоохоронної роботи встановлено, що промисловий рибалка здійснював вилов водних біоресурсів з човна без бортового номера. На борту плавзасобу виявлено 69 екз. свіжовиловленого сазана загальною вагою 53 кг, промисел якого на зазначеній водоймі призупинено з метою недопущення перевищення загального прогнозу допустимого вилову. Відповідний наказ видано Одеським рибоохоронним патрулем від 28.07.2020 № 238.
Таким чином, відповідальний за вилов рибалка перевищив прогноз допустимого вилову сазана (коропа), чим грубо порушив п. 6.1.1, п. 6.1.8, п. 6.1.9 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря та ст. 63 Закону України «Про тваринний світ». На особу оформлено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Збитки, завдані рибному господарству України, розраховані за методикою та становлять 240 230 грн.
16 вересня під час рейду рибпатрульними викрито користувача водних біоресурсів, який здійснював промисел за допомогою сітки із забороненим кроком вічка 55 мм. У результаті незаконних дій промисловий рибалка добув 124 екз. судака, 60 екз. ляща, 7 екз. карася сріблястого, 4 екз. синця, 3 екз. сома та 2 екз. сазана загальною вагою 64 кг. Таким чином, своїми діями він порушив п. 6.1.1, п. 13.3 Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних обєктах України.
Інцидент стався на Кременчуцькому водосховищі, поблизу с. Адамівка Чигиринського району Черкаської області. Збитки, нанесені рибному господарству України, розраховані за методикою та становлять 410 193 грн. На особу оформлено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» відомства: 0 (800) 505250.
Довідкова інформація:
Нагадаємо, до компетенції Управління оперативного реагування входить проведення рибоохоронних рейдів на території всієї України. Заходи здійснюються також за інформацією, отриманою від громадян на «гарячу лінію» Держрибагентства.
Прес-служба
Держрибагентства
08.10.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119