На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Звернення бізнесу до Голови ВРУ

Бізнес звертається до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського із закликом не допустити ситуацію зменшення кількості інноваційних препаратів в країні, яка може скластись на ринку ветеринарних лікарських засобів після прийняття Закону «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» в другому читанні. Також бізнес також закликає зберегти можливість спрощеної реєстрації кормових добавок в зазначеному проекті.

Так, протягом двох років триває робота над розробкою даного документу. Водночас, останню версію важко назвати якісною, адже прийняття законопроєкту в чинній редакції призведе до зменшення асортименту лікарських засобів на внутрішньому ринку приблизно на 30% та ускладнення виходу на ринок нових інноваційних ліків для тварин.

«Сьогодні міжнародні компанії займають біля 40% українського ринку ветеринарних лікарських засобів. Основними їх продуктами є вакцини, інноваційні ветеринарні лікарські засоби, діагностичне обладнання, а також технології лікування та моніторингу здоров’я тварин. Прийняття ж даного документу призведе до зменшення асортименту міжнародних компаній на третину та підвищення ціни на інші товари. Цьому є кілька причин», — пояснив Дмитро Кирилюк, менеджер Комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

Документ також встановлює додаткові вимоги до міжнародних компаній, які здійснюють свою діяльність через офіційні представництва, а саме — вимогу до відкриття в Україні власного підприємства (якщо компанія хоче реалізовувати продукцію на українському ринку). Як наслідок, це підвищує бар’єри для доступу на ринок іноземних компаній та, врешті-решт, призведе до зменшення пропозиції нових інноваційних препаратів на внутрішньому ринку. Для вирішення ж даного питання необхідно залишити існуюче регулювання, яке дозволяє реєструвати препарати міжнародним компаніям самостійно, без додаткових посередників.

Другою вимогою в законопроєкті є обов’язкове проведення досліджень в Україні. В результаті, інноваційні препарати не зможуть бути завезені в Україну через відсутність належних лабораторій, які зможуть перевірити новий лікарський засіб. На переконання бізнесу, замість цієї норми варто передбачити можливість механізму визнання результатів міжнародних лабораторій, які мають належну акредитацію.

Третьою нормою передбачається інспектування іноземних заводів (українською делегацією) для видачі ліцензій для імпорту ветеринарних препаратів в Україну. Беручи до уваги сьогоднішню ситуацію з COVID-19, інспектування взагалі може бути під питанням, не кажучи вже про те, що додаткові інспектування закордонних виробництв призведуть лише до здорожчання препаратів на внутрішньому ринку, що безпосередньо відобразиться на ціні харчової продукції галузі тваринництва.

Водночас, для галузі готових кормів, даним законопроектом є змога або знищити, або зберегти можливість спрощеної реєстрації кормових добавок, що передбачена 19 статтею Закону «Про безпечність та гігієну кормів». Закликаємо зберегти цю процедуру, адже її запровадження є надзвичайно важливою для створення Національного реєстру кормових добавок в Україні, що є критичною умовою для нормальної роботи виробників кормів, у тому числі — кормів для непродуктивних тварин.

Окрім того, це необхідно для залучення додаткових інвестицій в кормову галузь України, сприяння розширення виробництва кормів, появи нових робочих місць, пов’язаних зі зростанням галузі кормів. Спрощена процедура державної реєстрації кормових добавок також суттєво зменшуватиме адміністративне навантаження на бізнес. Всі зазначені позитивні наслідки призводитимуть до збільшення платежів і зборів до державного бюджету України.

Тож бізнес закликає звернути увагу на пропозиції та коментарі спільноти. Сподіваємось, здоровий глузд знайде місце в даній ситуації, а ризик зниження кількості інноваційних препаратів на ринку країни — буде мінімізовано.

28.09.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.