У 2020 році Україна нарощує закупівлі тютюнових виробів за кордоном – Інститут аграрної економіки
У січні-червні 2020 року Україна імпортувала тютюну та виробів з нього на суму 243 млн дол. США, що на 18 % більше, ніж за відповідний період 2019 року, повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.
За його словами, основною товарною позицією в зарубіжних закупівлях тютюнової продукції для України є тютюнова сировина, за понад 21 тис. т якої було сплачено 115 млн дол. США. Другими за обсягами імпорту є інший тютюн та його замінники промислового виробництва. Їх за шість місяців 2020 року ввезено близько 9 тис. т на суму 112 млн дол. США.
Найбільшу частку у географічній структурі вітчизняного імпорту тютюнових виробів займає Італія з показником у 24,9 %. Також вагомі за вартістю обсяги закупівель Україна здійснює в Малаві (12,3 %), Німеччині (10,6 %), Нідерландах (10,5 %) та Бразилії (9,1 %). Сумарно ці п’ять країн забезпечують понад 67 % імпорту продукції даної групи вітчизняними компаніями.
За прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, за підсумками 2020 року тютюн і вироби з нього традиційно мають стати однією з найбільших у грошовому виразі позицій в українському імпорті агропродовольчої продукції, підсумував Микола Пугачов.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
17.08.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119