Протягом червня рибоохоронними патрулями зафіксовано понад 4 тис. порушень на 37 млн грн збитків, - Держрибагентство
Держрибагентством підбито підсумки рибоохоронної діяльності за червень 2020 року. Територіальними рибоохоронними патрулями здійснено 1 358 рейдів. У результаті проведених заходів виявлено 4 266 порушень. Із них третина (34%) є грубими (1 455).
В рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників понад 10 тонн (10 106 кг) водних біоресурсів та 4 858 од. заборонених знарядь лову. Затримано 136 транспортних засобів. За цей період складено та направлено до судів 1 591 справу для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще 14 справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень.
«Сума збитків, завданих рибному господарству за червень, склала понад 37 млн грн. З них 34 млн грн зафіксувало Азовське басейнове управління, 373 тис. грн Одеський рибпатруль, 361 тис. грн Управління оперативного реагування та 302 тис. грн Київський рибпатруль. В черговий раз закликаю громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та не завдавати шкоди рибним запасам нашої держави. В іншому випадку на них чекатиме покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності», наголосив т.в.о. Голови Держрибагентства Олег Баздуганов.
Найбільшу кількість порушень зафіксовано в Дніпропетровській, Черкаській, Миколаївській, Вінницькій, Львівській та Херсонській областях.
Для прикладу, 10 червня під час рейду Одеським рибоохоронним патрулем спільно з Державною прикордонною службою України викрито грубе порушення Правил рибальства. Троє громадян здійснювали вилов риби з гумового човна за допомогою 11 од. сіток. У результаті незаконних дій їм вдалося добути 108 кг водних біоресурсів: судак 650 екз., карась сріблястий 34 екз., бичок 26 екз., оселедець 12 екз., тарань 10 екз. та раки 9 екз.
Інцидент стався на оз. Сасик, поблизу с. Лиман Татарбунарського району Одеської області. Сума збитків, завданих рибним запасам України, становить 336 081 грн.
15 червня в ході рейду оперативною групою Київського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Водної поліції викрито порушення Правил промислового рибальства. Під час перевірки одного із приватних підприємств встановлено, що ланковий рибалка здійснював вилов водних біоресурсів з порушенням Режиму рибальства у 2020 році. Зокрема, 24 од. сіток загальною довжиною 1 536 метрів не мали бирок, які є обов’язковими для маркування знарядь лову та були без розпізнавальних знаків (прапорців). Крім того, відповідальний за вилов рибалка не здійснив запис у промисловому журналі щодо місця, дати і часу здійснення операції та не вніс вилучені водні біоресурси до нього.
У результаті незаконних дій порушнику вдалося добути 182 кг водних біоресурсів: лящ 140 екз., карась сріблястий 59 екз., судак 14 екз., плоскирка 2 екз., по 1 екз. сома та окуня. Інцидент зафіксовано в акваторії Канівського водосховища, поблизу с. Стовп’яги Переяслав-Хмельницького району Київської області. Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 131 793 грн.
28 червня під час рейду Полтавським та Черкаським рибоохоронними патрулями викрито грубе порушення Правил рибальства. Громадянин займався риболовлею з дюралевого човна за допомогою 9 од. мисинових сіток загальною довжиною 540 метрів. У такий спосіб йому вдалося виловити 294 кг водних біоресурсів: лящ 337 екз., судак 42 екз., сазан 10 екз., карась сріблястий 8 екз., товстолоб 3 екз. та окунь 2 екз.
Інцидент зафіксовано на Кременчуцькому водосховищі в межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський», поблизу с. Липове Глобинського району Полтавської області. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 147 258 грн.
На всіх осіб оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.
Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» відомства: 0 (800) 505250.
Прес-служба
Держрибагентства
15.07.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119