На картоплі, томатах, баклажанах триває розвиток колорадського жука.
На картоплі, томатах, баклажанах триває розвиток колорадського жука. Шкідником заселено до 100% обстежених площ картоплі, чисельність личинок різних віків становить 825 личинок на рослину, заселено та пошкоджено до 50 % рослин. Розвиваються фітофтороз та альтернаріоз. Цибулю пошкоджують личинки цибулевої мухи.
На капусті продовжують шкодити попелиці, гусениці совок, капустяної молі, хрестоцвіті блішки. У Лісостепу подекуди Поліссі відмічають поширення білокрилки на 1019% овочів у відкритому ґрунті. Максимально на посадках капусти, яка вирощується в приватному секторі, масово шкодить капустяна білокрилка за чисельності 20 імаго, 70 яєць і 30 личинок на рослину пошкодила 35% рослин у середньому ступені.
У садах Степу та Лісостепу яблуневою плодожеркою пошкоджено 35%, пильщиком 312% плодів яблуні. В садах розвиваються та шкодять гусениці яблуневої плодожерки, попелиці, плодові кліщі. В насадженнях вишні та черешні 28, макс.30% плодів пошкоджено личинками вишневої мухи. Із хвороб поширюються клястероспороз кісточкових, кучерявість листя персика та парша зерняткових. Насадження черешні в південних областях уражені до 3% плодовою гниллю. На плантації суниці садової у західних областях спостерігають симптоми ураження білою плямистістю на 46% рослин і до 5% листків, поодиноко сіру гниль.
Виноградним насадженням шкодять імаго виноградного зудня, яким заселено 11 % площі, 15 % кущів, 10 % листків, чисельність 6 8 екз. на лист. В осередках південних районів відмічено початок льоту метеликів гронової листокрутки ІІ покоління. Мілдью уражено 512 % кущів, 4% листків та оїдіумом 25% кущів, 1% листків, з переважно слабким розвитком хвороби. Личинки саранових молодших віків, здебільшого нестадних (кобилок, коників) та стадних видів (італійський прус) чисельністю 0,22, макс. 6 екз. на кв.м живляться в неугіддях, узбіччях доріг, багаторічних травах Дніпропетровської, Луганської, Херсонської областей.
Захист посівів доцільно проводити за чисельності 1015 личинок нестадних саранових, 25 екз. італійського пруса на кв.м дозволеними до використання інсектицидами. Скрізь триває масовий літ метеликів підгризаючих совок. У Київській області на світлопастку за ніч улову потрапляло по 14 екз. озимої совки, (самці) та по 3445 екз окличної совки. Виявлено що самці окличної совки становлять 75%, самиці 25%, з яких 12% з дозріваючими яйцями, 29% самиць з зрілими яйцями і 59% з частково випорожненими яйцепроводами. Чисельність зрілих яєць на самицю становить 78 шт. В листогризучих совок збільшення льоту не відмічено У Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Херсонській областях у неугіддях, посівах багаторічних трав, соняшнику, цукрових буряків, інших просапних культур триває літ, відкладання яєць, у Степу відродження та живлення гусениць лучного метелика. Інтенсивність льоту становить 16 екз. метеликів на 10 кроків.
Ним пошкоджено 35% технічних, овочевих культур за чисельності 12 екз на кв. м. Погодні умови звітного періоду сприяють активному льоту, відкладанню яєць та відродженню гусениць.
У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.
21.06.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119