На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Cтан ярини на території більшості областей суттєво покращився

В третій декаді травня та на початку червня спостерігалася доволі прохолодна як для цієї пори року, з частими дощами різної інтенсивності та грозами погода. Середньодобові температури повітря були на 1–7°С нижчими за норму та знаходилися у межах 9–17°С тепла.

Середня температура повітря за третю декаду минулого місяця виявилася на 3–4°С нижчою за середню багаторічну та становила від 13,1° до 14,3°С. Максимальна температура в найтепліші дні підвищувалася до 22–26°С, а на поверхні ґрунту вона досягала 38–50°С. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 1–4°С тепла. На поверхні ґрунту та на висоті 2 см місцями відзначалися заморозки інтенсивністю до -2°С.

Температурний режим звітної декади виявився на 6–7°С нижчим за температурний режим відповідної декади минулого року.

Опади різної інтенсивності спостерігалися протягом 6–8 діб, загалом, носили зливовий характер і розподілялися по території дуже нерівномірно. Їхня сума за декаду склала в середньому 21–50 мм (110–265% декадної норми), місцями 51–85 мм (270–450% декадної норми).

Впродовж третьої декади травня агрометеорологічні умови для росту та розвитку сільськогосподарських культур були переважно задовільними, хоча в другій її половині та на початку червня вони значно покращилися, в першу чергу це стосується вологозабезпеченості ґрунту. Разом із тим, понижений температурний режим певною мірою загальмував темпи розвитку рослин, що в подальшому може негативно позначитися на їхній продуктивності.

Після дощів запаси продуктивної вологи в ґрунті на завершення третьої декади травня під озимими зерновими культурами після різних попередників у метровому шарі значно покращилися і здебільшого були близькими до середньобагаторічних значень та становили 60–110 мм, проте в окремих регіонах південної та центральної частини країни залишалися недостатніми і варіювали від 40 до 45 мм.

Обстеження посівів озимих зернових культур показало, що на початку червня пшениця озима на більшості посівних площ завершила фазу цвітіння та знаходилася в процесі формування зернівки. В південних областях — на початку молочної стиглості зерна. У більшості сортів ячменю озимого відзначається фаза молочної стиглості зерна. Такий розвиток рослин є близьким до минулорічного, хоча і відбувається з певним випередженням (від 8 до 12 діб) у порівнянні із середніми багаторічними строками.

За попередніми даними, в північній частині Степу та в окремих областях Лісостепу величина біологічного врожаю більшості сортів пшениці озимої, які висівалися в оптимальні строки після кращих попередників, може становити від 6 до 7,7 т/га; після непарових попередників — від 3,3 до 5,1 т/га. Проте, як відомо, господарський урожай буде нижчим за біологічний щонайменше на 10–15%, а за несприятливих умов збирання різниця у кількості вирощеного та зібраного зерна може бути значно суттєвішою. Більше того, в південній частині Степу, зокрема в окремих районах Одеської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей, стан озимих культур залишається доволі складним: значна зрідженість посівів, слабкий та нерівномірний розвиток рослин безумовно позначаться як на їхній продуктивності, так і валових зборах зернової продукції у регіоні.

Загальний недобір зерна озимих зернових культур може скласти до 50% і більше, хоча це значною мірою залежатиме від подальших погодних умов.

Враховуючи гідротермічні умови, фактичний стан гібридів кукурудзи всіх строків сівби на 4 червня 2020 року в більшості областей можна характеризувати як добрий та задовільний. Запаси продуктивної вологи під посівами даної культури на завершення травня в шарі ґрунту 0–50 см на Правобережжі були оптимальними і визначалися 70–77 мм, на Лівобережжі — задовільними (45–50 мм), у метровому шарі — відповідно 115 та 160 мм.

На початку червня кукурудза надраннього строку сівби (середина другої декади квітня) має висоту 27–35 см і сформувала в середньому по 6 (середньопізні гібриди) — 7,5 шт. листків/рослину (ранньостиглі гібриди), а оптимального строку (середина третьої декади квітня) має висоту 22–29 см, сформувала по 5–6,5 шт. листків/рослину, за пізнього строку сівби (середина першої декади травня) має висоту 16–19 см, сформувала по 3,5–4 шт. листків/рослину.

На даному етапі органогенезу культури в технологічному аспекті на посівах кукурудзи надраннього та раннього строків сівби актуальним є проведення міжрядного обробітку ґрунту та позакореневого підживлення рослин азотно-мікроелементними препаратами. На посівах пізнього строку сівби бажано застосувати післясходові гербіциди.

Завдяки гарному зволоженню верхніх шарів ґрунту й утриманню помірних температур повітря, що спостерігалося у другій половині травня та на початку червня, стан ярих зернових культур на території більшості областей суттєво покращився. У рослин сформувалася добре розвинута вторинна коренева система, що відповідним чином позначилося на прирості їхньої вегетативної маси та є передумовою одержання доброго врожаю. В перші дні червня виколосилися ранньостиглі сорти ячменю ярого, рослини вівса та тритикале ярого сформували прапорцевий лист.

Щодо несприятливих погодних умов, які відзначалися у квітні та травні, то в окремих регіонах спостерігалися не лише посушлива погода та заморозки, але і пилові бурі, які завдали значної шкоди сільськогосподарським культурам, зокрема посівам цукрових буряків, які в багатьох господарствах Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Житомирської, Харківської та Кіровоградської областей довелося пересівати.

Загальний фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур є переважно задовільним: з одного боку, понижений температурний режим утримував розвиток у посівах шкідників та хвороб, з іншого — значне вологозабезпечення ґрунту сприяло зростанню кількості бур’янів у посівах, що за дощової погоди в більшості господарств не давало змоги провести обробку полів гербіцидами.

Микола Солодушко, завідувач лабораторії агробіологічних ресурсів озимих зернових культур Синельниківської селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур НААН України

10.06.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.