У Мінекономіки разом з представниками АСС обговорили пріоритети у формуванні державної політики у сфері СФЗ
5 червня відбулася онлайн зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенка з представниками Американської торговельної палати (АСС), на якій було обговорено актуальні питання формування державної політики у сфері безпечності харчових продуктів, кормів, здоровя і благополуччя тварин, а також захисту рослин.
«У 2020 році пріоритетами в частині формування державної політики в у сфері санітарних і фітосанітарних заходів для Мінекономіки є два напрямки: це завершення процесу створення нового законодавства в сфері безпечності харчових продуктів, а також формування на основі актів ЄС нового законодавства в сфері захисту рослин», зазначив заступник Міністра Сергій Глущенко.
«Мінекономіки приділяє увагу й багатьом іншим питанням. Одночасно ведеться робота з розробки приблизно півсотні нормативно-правових актів, які стосуються санітарних і фітосанітарних заходів», пояснив заступник Міністра.
За ініціативою Мінекономіки нещодавно завершено розробку двох проектів Законів: «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» (вже зареєстровано у Верховній Раді за № 3318), а також «Про вимоги до матеріалів та предметів, що контактують з харчовими продуктами» (знаходиться на етапі громадського обговорення). Завершується також підготовка змін до чинних законів в частині запровадження вимог ЄС до дитячого харчування, а також вимог до новітніх харчових продуктів.
Крім того, днями було завершено підготовку проекту наказу Мінекономіки, яким буде затверджено гігієнічні вимоги до харчових продуктів тваринного походження. Цей документ є суттєвим кроком вперед у питанні реалізації Угоди про асоціацію. Прийняття цих вимог дозволить істотно підвищити рівень безпечності харчових продуктів тваринного походження в Україні.
Також у Мінекономіки працюють над реформуванням законодавства в сфері захисту рослин. Угода про Асоціацію в цій частині передбачає необхідність імплементації близько чотирьох десятків актів ЄС. Наразі завершується підготовка проекту Закону, який у сфері захисту рослин впроваджує європейські правила і який замінить собою Закони України «Про карантин рослин», «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати» (в частині обігу і застосування засобів захисту рослин).
В контексті переходу до європейського регулювання учасники зустрічі також обговорили питання повноцінного запуску роботи приватних фітосанітарних лабораторій, видачі карантинних сертифікатів на насіння при його переміщенні всередині країни, питання заміни фітосанітарних сертифікатів відповідно до стандартів МСФЗ, питання затвердження порядку встановлення вільних від шкідливих організмів ділянок тощо.
10.06.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119