У 2020 році витрати на пальне у сільському господарстві зменшаться на 3-5 % – Інститут аграрної економіки
За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2020 році обсяги споживання пального в сільському господарстві матимуть доволі стабільний характер, з певним зниженням використання дизельного пального та цін на нього, поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
За його словами, серед основних споживачів паливно-енергетичних ресурсів аграрний сектор економіки займає домінуюче місце.
Загальне споживання пального ключовими галузями національної економіки у 20102019 роках, за даними Державної служби статистики України, коливається у межах 4,04,6 млн т бензину та 5,76,3 млн т дизельного пального.
При цьому сільське господарство споживає щороку понад 29 % дизпалива та 6,9 % бензину, тоді як промисловість 1520 % дизпалива та 6 % бензину, а галузь транспорту та зв’язку 1920 % дизпалива та 2,54 % бензину.
Торік аграрний сектор економіки використав близько 1,5 млн т дизельного пального та 110 тис. т низькооктанових бензинів загальною вартістю близько 35,0 млрд грн, зазначив експерт.
За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, внаслідок зменшення обсягів споживання пального у світі та зниження цін на нього у 2020 році прогнозується незначне (-35 %) зниження витрат на паливно-мастильні матеріали до 3233 млрд грн. Це сприятиме стабілізації цін на пально-мастильні матеріали для вітчизняних виробників, оскільки частка імпортного пального на ньому сягає більше 80 %.
У 2020 році зберігається висока ймовірність значного зниження світових цін на нафту через пандемію коронавірусу пандемією COVID-19 та інші світові економічні негаразди зниження виробництва, безробіття та падіння економік різних держав.
Очікується, що порівняно з минулим роком обсяги споживання дизельного пального в сільськогосподарських підприємствах у 2020 році дещо скоротяться. Воно буде зумовлено кількома чинниками, зокрема:
· застосування сучасних технічних засобів з обробітку ґрунту, які дозволяють суміщати декілька технологічних операцій;
· використання альтернативних видів палива;
· оптимізація структури посівних площ з розширенням малоенергоємних культур;
· застосування прогресивних енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
Основними факторами, які визначатимуть ціни на паливно-мастильні матеріали, залишаться курс гривні відносно долару США та рівень світових цін на нафту, підсумував Олександр Захарчук.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
20.05.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119