У квітні продовжилося падіння світових цін на продовольчі сировинні товари
У квітні, вже третій місяць поспіль, продовжили зниження світові ціни на продовольчі сировинні товари внаслідок істотного скорочення попиту на багато сировинних товарів, викликаного економічними і логістичними наслідками пандемії COVID-19.
Середнє
значення Індексу продовольчих цін ФАО, за яким відслідковуються міжнародні ціни на найбільш популярні продовольчі сировинні товари, в квітні становило 165,5 пункту, що майже на 3,4% нижче, ніж у попередньому місяці, і майже на 10% нижче в порівнянні з січнем.
Індекс цін ФАО на цукор досяг рекордно низького показника за 13 років, знизившись на 14,6% з березня, коли було відзначено ще більше зниження впродовж місяця. Обвал міжнародних цін на нафту призвів до зниження попиту на цукрову тростину для виробництва етанолу, в результаті чого виробництво було переорієнтовано на випуск цукру і тим самим викликало розширення експортних можливостей. Тим часом, заходи щодо обмеження пересування в ряді країн сприяли додатковому понижувального тиску на попит.
Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився у квітні на 5,2%, і це зниження було обумовлене падінням цін на пальмову, соєву та ріпакову олії. Певну роль зіграло зниження попиту на біопаливо, а також зменшення попиту з боку харчового сектора разом з більш високими, ніж очікувалося, обсягами виробництва пальмової олії в Малайзії і переробки сої в США.
Значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію зменшилось на 3,6%: падіння цін на вершкове масло і сухе молоко досягло двозначних величин на тлі зростання експортних можливостей, накопичення товарних запасів, слабкого попиту на імпортну продукцію і зменшення в північній півкулі продажів у ресторанах.
Індекс цін ФАО на мясо знизився на 2,7%. Часткового відновлення попиту на імпорт в Китаї виявилося недостатньо, щоб врівноважити скорочення імпорту в інших регіонах, при цьому найбільші країни-виробники відчували труднощі через логістичні проблеми та різке падіння попиту в секторі харчових послуг внаслідок самоізоляції.
"Пандемія вдаряє одночасно і на попит, і на пропозицію на ринку мяса, оскільки закриття ресторанів та зменшення доходів домогосподарств ведуть до скорочення споживання, а нестача робочої сили в секторі переробки позначається на системах виробництва за принципом «точно в строк» в основних країнах-виробниках продукції тваринництва", зазначив старший економіст ФАО Упалі Галкеті Аратчілаге.
Індекс цін ФАО на зернові знизився незначно, з огляду на те, що міжнародні ціни на пшеницю і рис значно зросли, а ціни на кукурудзу різко впали. Міжнародні ціни на рис з березня виросли на 7,2% здебільшого у звязку з тимчасовими і невдовзі скасованими Вєтнамом обмеженнями експорту, тоді як ціни на пшеницю зросли на 2,5% на тлі відомостей про швидке вичерпання квоти на експорт Російською Федерацією. Однак ціни на фуражне зерно, включаючи кукурудзу, впали на 10%, що було викликано зниженням попиту на його використання як тваринного корму і в виробництві біопалива.
ФАО
07.05.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119