Галузь тваринництва Волинської області,стан та перспективи розвитку
Галузь тваринництва є невід’ємною складовою розвитку аграрного сектору економіки Волині. Вона включає в себе скотарство (розведення та відгодівля великої рогатої худоби молочного, м’ясного та комбінованого напряму продуктивності), свинарство, вівчарство та козівництво, а також птахівництво, бджільництво та рибництво.
Станом на 1 квітня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 136,3 тисяч голів великої рогатої худоби, в тому числі 80,7 тисяч корів, 256,8 тисяч свиней, 17,5 тисяч овець і кіз та 7865,6 тисяч птиці свійької.
За 3 місяці поточного року господарствами всіх форм власності області реалізовано на забій 38,4 тисяч тонн (у живій вазі) сільськогосподарських тварин, вироблено 73,5 тисяч тонн молока.
Підприємства області утримують 42,2 тисяч голів великої рогатої худоби, у тому числі 18 тисяч корів, 68,5 тисяч свиней, 1,2 тисяч овець і кіз та 5384,9 тисяч птиці свійської.
Хоча в області зберігається тенденція до зменшення поголів’я великої рогатої худоби, зокрема корів, проте за рахунок підвищення продуктивності корів аграрними підприємствами вироблено 24,1 тисяч тонн молока, що на 7,1 відсотка більше ніж за відповідний період 2019 року.
Підприємствами області у січні березні 2020 року реалізовано на забій 27,1 тисяч тонн (в живій вазі) сільськогосподарських тварин усіх видів.
На сьогодні в області створена мережа власних підприємств племінної справи, що нараховує 17 племінних заводів та 14 племінних репродукторів.
В галузі молочного скотарства функціонує 11 племінних заводів та 11 племрепродукторів, м’ясного скотарства 5 племзаводів, 2 лемрепродуктори займаються свинарством, 1 племрепродуктор вівчарством та 1 племзавод з розведенням райдужної форелі.
В управлінні агропромислового розвитку обласної державної адміністрації працює регіональна комісія з розгляду матеріалів щодо присвоєння відповідних статусів суб’єктам господарювання у тваринництві у Волинській області. Сільськогосподарським підприємствам, які претендують на присвоєння відповідного статусу можуть звернутися до управління та подати відповідні документи.
Набуття господарством певного племінного статусу дасть змогу надавати послуги з племінної справи у тваринництві, займатись виробництвом та реалізацією племінних (генетичних) ресурсів.
Основними пріоритетами розвитку галузі тваринництва є створення умов для виробництва з використанням сучасних технологій і обладнання, сприяння впровадженню нових економічних інструментів для розвитку сільськогосподарських підприємств, у тому числі створення кооперативів, сімейних ферм з метою збільшення виробництва тваринницької продукції у всіх категоріях господарств.
В області відкрито 3 сімейні молочні ферми, одна з них, Надії Юхимчук у Горохівському районі, зареєстрована як сімейне фермерське господарство ФОП та дві у Володимир-Волинському районі. Проводиться організаційна робота щодо створення 3 нових сімейних ферм.
У 2020 році збережено державну підтримку АПК для подальшого стимулювання галузі та досягнення соціально-економічного ефекту. На підтримку галузі тваринництва виділено з державного бюджету 1 млрд гривень. Бюджетні кошти спрямовуватимуться на державну підтримку за такими напрямами:
спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї; часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурів та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність; часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.
Крім того, в рамках державної програми підтримки сімейних фермерських господарств досягнуто домовленості щодо надання дотації сімейним фермерським господарствам за утримання від 5 корів молочного напряму продуктивності (в сумі 5 тис грн на корову).
Волинська ОДА
06.05.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119